Jäta menüü vahele

Siil 2008

Siil 2008 toimus 29. septembrist 19. oktoobrini. Toona oli tegemist suurima taasiseseisvunud Eestis läbi viidud reservõppekogunemisega. Õppekogunemisele kutsuti tuhatkond reservväelast, nendest ligi 80% olid 2004. aastal ajateenistuse lõpetanud.

Siil 2008 koosnes mitmest kaitseväes ja Kaitseliidus korraldatud osaõppusest ning õppekogunemisest. Suurim õppekogunemine oli Lääne Kaitseringkonna reservjalaväepataljoni kokkuharjutamine. Õppuse Siil 2008 käigus testis kaitsevägi sõjalise valmisoleku tõstmist ja mobilisatsiooni läbiviimist.

Reservjalaväepataljoni õppuse esimene etapp algas 29. septembril reservohvitseride kogunemisega. Reservohvitseride õppekogunemise pikkuseks oli kolm nädalat.

Õppuse teises etapis, mis algas 6. oktoobril, kogunesid reservallohvitserid, kellede õppus kestis kaks nädalat. Esimesel nädalal tuletasid reservallohvitserid meelde varasemalt ajateenistuses õpitut. Neile tutvustati jalaväepataljoni funktsioone ning kaitseväes kasutusel olevaid relvi. Kavas oli ka laskeõpe ning taktika-, topograafia-, side-, tulejuhtimis-, pioneeriasjanduse ja meditsiinilis esmaabi andmise tunnid. Teises etapis liitusid õppusega ka erialaspetsialistid.

Õppekogunemine kulmineerus 13.-19. oktoobril, kui Lääne Kaitseringkonda saabus  pataljoni reakoosseis. Reakoosseisu saabumisega lõppes pataljoni formeerimine ning algas kogu üksuse kokkuharjutamine. Pataljoni kokkuharjutamise viimane, olulisim etapp viidi läbi kaitseväe keskpolügoonil.

Siil 2008

Toimumisaeg: 29. september – 19. oktoober 2008

Toimumispaik: Pärnu ja Lääne-Virumaa

pildigalerii

Viimati uuendatud: 7. aprill 2022, 12:38

Keri üles