Jäta menüü vahele

Mereväe ülem kommodoor Jüri Saska

Mereväe ülem 1. veebruarist 2017. On õppinud lisaks Eestile Ameerika Ühendriikides, Rootsis ja Belgias. 

Jüri Saska on sündinud 20. augustil 1974. aastal Eestis. Tema tee kaitseväes algas mereväe ajateenijana 1993. aastal.

Pärast Rootsi Marinens Officershögskola mereväe ohvitseri põhikursuse lõpetamist 1998. aastal, teenis ta erinevatel ametikohtadel Eesti mereväe miinijahtijatel. Laevateenistuses olles läbis ta Hollandi-Belgia miinisõja kooli EGUERMIN’i miinitõrje staabiohvitseride kursuse ja Karlberg Military Academy meretaktika programmi Rootsis.

Samuti teenis ta staabiohvitserina BALTRON’is ehk Balti miinitõrjeeskaadris. Viimane ametipositsioon laevateenistuses oli tal EML Admiral Pitka komandörina – ta nimetati ametisse vahetult enne seda, kui laev 2006. aastal kümneks kuuks NATO 1. alalise miinitõrjegrupi staabilaevaks määrati.

Hilisemalt töötas ta erinevatel ametikohtadel mereväe staabis. 2008. aastal lõpetas ta Naval War College’i USAs ning koju naastes määrati ta mereväebaasi ülemaks. 2011. aastal sai temast operatiiv- ja planeerimisosakonna ülema abi.

2012. aastal ülendati ta ülemaks. Jüri Saska teenis sellel ametikohal kuni sama aasta augustini, kuniks ta määrati mereväe staabi ülemaks. Pärast Eesti mereväe ümber struktureerimist 2014. aastal nimetati ta laevastiku ülema ametisse.

Pärast Naval War College’i juhtimiskursuse lõpetamist 2016. aastal teenis ta edasi laevastiku ülemana ning 2017. aasta 1. veebruaril nimetas toonane kaitseminister ta mereväe ülemaks, misjärel 15. veebruaril sai ta mereväekapteni auastme. 18. veebruaril 2020. aastal anti Jüri Saskale kommodoori auaste.

Ta on lõpetanud nii Tallinna Tehnikakõrgkooli transpordi ja logistika eriala ning Salve Regina Ülikooli rahvusvaheliste suhete eriala magistri. Ta räägib eesti, inglise, rootsi ja vene keelt.
Jüri on abielus Eglega ning uhke kahelapse isa – tütrele Johannale ja pojale Joosepile. Vabal ajal tegeleb Jüri puutöö, autode ja mootorratastega.

Viimati uuendatud: 16. veebruar 2022, 17:33

Keri üles