Jäta menüü vahele

Kaitseväe juhataja kindralmajor Martin Herem

Kaitseväe juhataja 5. detsembrist 2018. On õppinud lisaks Eestile ka Ameerika Ühendriikides ja olnud Kaitseväe Ühendatud Õppeasutuste ülem. Martin Herem on sündinud 17.12.1973 Tallinnas.

Haridus

  • 2016 reservväe riigikaitsekursus (Riigikaitse Ülikool, Washington DC, Ameerika Ühendriigid)
  • 2012 kõrgem juhtimiskursus (Balti Kaitsekolledž)
  • 2012 Kõrgema Sõjakooli keskastme kursus (Kaitseväe Ühendatud Õppeasutused)
  • 2006 missioonieelne baaskursus (Rahuoperatsioonide keskus)
  • 2002 vanemstaabiohvitseride kursus (Balti Kaitsekolledž)
  • 2001 teabeohvitseride kursus (üksik-vahipataljon)
  • 2000 staabiohvitseride kursus (Pärnu üksik-jalaväepataljon)
  • 1998 kompaniiülemate kursus (Maaväe Lahingukool, Nemenčinė, Leedu Vabariik)
  • 1996 kaaderkoosseisu täienduskursus (Kaitseväe Lahingukool)
  • 1996 nooremohvitseride kursus (Eesti Riigikaitse Akadeemia)
  • 1995 allohvitseride kursus (Kaitseväe Lahingukool)

Teenistuskäik

  • 12.2018 Kaitseväe juhataja
  • 07.2016-12.2018 Kaitseväe peastaabi ülem
  • 08.2013-07.2016 Kaitseväe Ühendatud Õppeasutuste ülem
  • 07.2012-08.2013 Kaitseväe Ühendatud Õppeasutuste ülema asetäitja
  • 06.2008-07.2012 Kirde kaitseringkonna ülem
  • 04.2007-05.2008 LT VÕK Tapa väljaõppekeskuse staabiülem ülema ülesannetes
  • 06.2006-04.2007 Kaitseväe Ühendatud Õppeasutuste taktika õppetooli ülem
  • 02.2006-06.2006 Iraagi sõjalise operatsiooni (Operation Iraqi Freedom) vanemstaabiohvitser
  • 09.2003-02.2006 Kaitseväe Ühendatud Õppeasutuste taktika õppetooli ülem
  • 08.2002-08.2003 Kaitseväe Ühendatud Õppeasutuste taktika õppetooli õppejõud
  • 07.2000-07.2001 Tartu üksik-jalaväepataljoni staabiülem
  • 01.2000-07.2000 Tartu üksik-jalaväepataljoni operatiiv- ja väljaõppesektsiooni ülem
  • 11.1998-01.2000 Tartu üksik-jalaväepataljoni operatiiv- ja väljaõppesektsiooni ohvitser
  • 07.1998-11.1998 Kuperjanovi üksik-jalaväepataljoni staabi operatiiv- ja väljaõppesektsiooni ohvitser
  • 02.1998-07.1998 Kuperjanovi üksik-jalaväepataljoni kompaniiülema abi
  • 07.1996-02.1998 Kuperjanovi üksik-jalaväepataljoni rühmaülem
  • 09.1992-06.1996 Sisekaitseakadeemia kadett

Auastmed

  • 2018 kindralmajor
  • 2017 brigaadikindral
  • 2013 kolonel
  • 2009 kolonelleitnant
  • 2006 major
  • 2003 kapten
  • 2000 leitnant
  • 1996 nooremleitnant

Teenetemärgid

  • Kaitseväe teeneterist riigikaitseliste teenete eest
  • Kaitseväe teenetemärk kaitsealaste teenete eest
  • Kaitseväe eeskujuliku teenistuse rist
  • Eesti Endiste Metsavendade Liidu teeneteristi III klass
  • Mälestusmedal “10 aastat taastatud Kaitseväge”
  • Rahvusvahelistes sõjalistes operatsioonides osalenu medal
  • Maaväe ohvitseri kuldrist

Keelteoskus

  • eesti (emakeel)
  • inglise
  • vene

Perekonnaseis

Abielus, poeg ja kaks tütart.

Viimati uuendatud: 12. veebruar 2020, 19:45

Keri üles