Jäta menüü vahele

Õppus Siil 2018

Taasiseseisvusaja suurim sõjaline õppus Siil 2018 toimus ajavahemikul 02.-14.05.2018. Õppuse raames toimuvatesse tegevustesse kaasatud üksused opereerisid mitmetes piirkondades üle kogu Eesti, ent peamised harjutused viidi läbi Lõuna ja Kagu-Eestis. Kandev roll ülesannete täitmisel ning kokkuharjutamisel lasus seekord Kaitseliidul. Õppusel Siil 2018 osales üle 15 000 ajateenija, reservväelase, kaitseväelase, kaitseliitlase, naiskodukaitsja ja liitlasvägede sõduri.

Õppus oli jagatud kolme etappi:

  • 4. maini kestva etapi jooksul saavutasid õppusel osalevad üksused lahinguvalmiduse,
  • 5.-7. maini harjutasid 1. ja 2. jalaväebrigaad koostööd Kaitseliidu lahingugruppide ja liitlastega. Samuti viidi sel perioodil läbi miinipildujate ja tankitõrjesüsteemide lahinglaskmised.
  • Õppuse kolmas ehk õppelahingute etapp kestis 8. maist 12. maini, mil 2. jalaväebrigaad koos liitlaste üksustega harjutas koostegutsemist vastast mängiva 1. jalaväebrigaadi ning NATO lahingugrupi üksuste vastu.

Liitlastest oli kaasatud erinevates rollides 15 riigi kaitseväelased. Peale meie NATO partnerite võtsid õppusest osa näiteks Ukraina ja Gruusia staabiohvitserid ning vaatlejatena Iirimaa sõjaväelased. Rootsi ja Soome panustasid lisaks staabielemendile ka vastavalt meedikute ning kahe lahingkompaniiga. Õhujõudude tegevusega aitasid õppusele kaasa briti, USA, Prantsusmaa ja Poola õhuväe erinevad lennumasinad.

Vaata jooksvat lisainfot Siili lehelt Facebookis

Kontakt ja küsimused

Spetsiifilistel, oma üksust ja personaalküsimusi puudutavatel teemadel kontakteerida kutsel märgitud kontaktidel.

Üldistele õppust Siil puudutavatele küsimustele saab vastuse kirjutades sõnumi Siili lehel Facebookis, helistades numberile 717 1900 või kirjutades aadressile mil@mil.ee 

Sümboolika kasutamine

  • Õppuse Siil 2018 logo, selle komponendid ja slogan on kaitseväe omandis ja on autoriõiguse subjekt.
  • Õppuse Siil 2018 logo, selle komponente ja sloganit on lubatud tasuta ja eelkooskõlastuseta kasutada õppuse kajastamise juures.
  • Õppuse Siil 2018 logo, selle komponente ja sloganit on lubatud kasutada ainult tervikuna ja mitte moonutatuna/detailidena.
  • Õppuse Siil 2018 logo, selle komponente ja sloganit ei ole lubatud kasutada ilma omaniku loata ja seatud tingimuste täitmiseta ärilistel eesmärkidel. Loa saamiseks kontakteeruda kaitseväega aadressil mil@mil.ee
  • Ärilistel eesmärkidel tohib logo, selle komponente ja sloganit kasutada 1) kaitseväega kooskõlastatuna ja 2) annetades iga toote müügilt vähemalt 50 senti MTÜ’le Eesti Vigastatud Võitlejate Ühing. 

Viimati uuendatud: 16. september 2020, 15:13

Keri üles