Jäta menüü vahele

25.04.1917 asuti Tallinnas komplekteerima eesti rahvusest sõjaväelastega keiser Peeter Suure merekindluse 2. kindlusepolku. 1917. aasta mais nimetati 2. merekindlusepolk ümber 1. eesti jalaväepolguks. Üksus osales aastatel 1918-1920 Vabadussõjas ning kandis kuni 1940. aastani nimetust “1. jalaväerügement”.

1. jalaväebrigaad loodi 2003. aastal Tallinnas 1. jalaväerügemendi õigusjärglasena. 2006. aastal kolis brigaadi staap Paldiskisse, 1. jaanuaril 2009 määrati 1. jalaväebrigaadi alluvusse reaalsed üksused Scoutspataljon, Kalevi jalaväepataljon ja tagalapataljon. Vastavalt riigikaitse arengukavaga ettenähtud struktuurireformile allutati alates 2014. aasta augustist 1. jalaväebrigaadile enne Kirde kaitseringkonna koosseisu kuulunud Viru jalaväepataljon, pioneeripataljon, õhutõrjepataljon ning suurtükiväepataljon. Brigaadi staap asub alates 1. augustist 2014 Tapa linnakus.

1. jalaväebrigaadi ülemad

  • 03.08.2018 Vahur Karus
  • 01.08.2015-02.08.2018 Veiko-Vello Palm
  • 01.08.2012-31.07.2015 Aron Kalmus
  • 03.10.2010-31.07.2012 Urmas Nigul
  • 24.08.2009-02.10.2010 Raivo Tamm
  • 01.07.2009-23.08.2009 Margus Rebane (kohusetäitja)
  • 08.04.2009-30.06.2009 Märt Plakk (kohusetäitja)
  • 18.09.2006-07.04.2009 Artur Tiganik
  • 01.04.2006-05.09.2006 Raivo Lumiste
  • 02.08.2005-31.03.2006 Aivar Kokka (kohusetäitja)
  • 16.06.2003-01.08.2005 Toivo Treima

1. jalaväebrigaadi veeblid

  • 29.07.2019 Renzo Rajaste
  • 30.06.2013-28.07.2019 Andreas Rebane
  • 02.03.2010-31.07.2012 Enn Adoson

Viimati uuendatud: 29. jaanuar 2020, 14:35

Keri üles