Jäta menüü vahele

Raamatukogu

Kaitseväe raamatukogu on sõjanduse valdkonna erialaraamatukogu, mis teenindab kaitseministeeriumi valitsemisala personali, õppureid, ajateenijaid ning kaitseväe akadeemia koostööpartnereid. Kõik teised huvilised saavad meie kogudes olevaid teavikuid kasutada raamatukogude vahelise laenutuse teenuse vahendusel.

Lahtiolekuajad ja kontakt

Kaitseväe raamatukogu on kaitseväe personalile avatud:
E-N 8.00–16.00
R 8.00–15.00

Juhkentali 58, 15007 Tallinn
[email protected]
Tel: 717 1196

Kaitseväe akadeemia haruraamatukogu Tartus on avatud:
E-N 8.30–16.45
R 8.30–15.30
Lõuna 12.00–12.30

Riia 12, 51010 Tartu
[email protected]
Tel: 717 1197

ESTER
Eesti suuremate raamatukogude ühiskataloog. ESTERis saad oma laenutusi vaadata ja pikendada, luua isiklikke kaustu, saata ettepanekuid raamatute tellimiseks jpm. ESTERi tutvustus ja kasutusjuhend

ISE

Andmebaas ISE on Eesti suuremates raamatukogudes koostatav Eesti artiklite andmebaas. Siit leiab eraldi teemabaasina Eesti sõjanduse bibliograafia.

Andmebaasidele on IP-põhine juurdepääs.

 • Keelevara
  Keelevara portaalis on võimalik otsida mitmest sõnastikust korraga. 30 erinevat Eesti, Vene, Inglise, Saksa, Soome, Norra ja Ladina sõnastikku.
 • Academic Search Complete (EBSCO)
 • MasterFile Premier (EBSCO)
 • Cambridge University Press
  Cambridge University Press e-ajakirjade kollektsioon.
 • Ebook Central – Academic Complete ebooks
  Multidistsiplinaarne andmebaas, sisaldab e-raamatuid maailma juhtivatelt kirjastustelt. Raamatuid ei saa täies mahus kopeerida ja välja trükkida.
 • Oxford Journals Collection
  Andmebaas sisaldab reaal-, meditsiini-, sotsiaal-, humanitaar- ja loodusteaduste e-ajakirju.
 • SAGE Premier
  Multidistsiplinaarne andmebaas, sisaldab e-raamatuid maailma juhtivatelt kirjastustelt. Raamatuid ei saa täies mahus kopeerida ja välja trükkida.
 • Science Direct  
  Kirjastuse Elsevier e-ajakirjad.
 • Scopus
  SCOPUS on kirjastuse Elsevier Science bibliograafiline andmebaas, mis refereerib üle 24 000 eelretsenseeritud teadusajakirja.
  Täistekstidena avanevad need artiklid, mis on avatud juurdepääsuga või on artikkel olemas raamatukogu soetatud litsentsandmebaasis (nt. Sciense Direct).
  Kirjastuse Elsevier juhend
 • Taylor and Francis Journals
  Info kollektsiooni kohta ja loetelu seal leiduvatest ajakirjadest leiate siit Ajakirjade nimekiri on sellel lehel allalaetav PDF või Excel formaadis. Iga nimetuse lõpus on otselink ajakirjale. Kuna testimiseks ei ole avatud kogu andmebaas, siis on soovitav peale esmase otsingu tegemist otsitulemust piirata, tehes linnuke kasti „Only show content I have full access to“.
 • Wiley Online Library
  Kirjastuse Wiley e-ajakirjade kollektsioon. Juurdepääs täistekstidele alates 1997.

E-ajakirjad

Enamikele e-ajakirjadele on IP-põhine juurdepääs. Kaitseväe personal saab vajadusel
sisselogimiseks kasutajanime ja salasõna raamatukogust ([email protected]).

 • MIRKO – üleriigiline e-väljaannete laenutusteenus. 

E-väljaannete laenutamiseks klikka avalehel sakile „Loe ja kuula“ ning esmakordsel kasutamisel loo konto.

NB! Allalaetud e-raamatut on lubatud kasutada ainult isiklikuks otstarbeks, faili ei tohi erinevatesse keskkondadesse üles laadida ega e-mailiga edastada).

Autentimine platvormile toimub paroolidega, iga kasutaja peab endale looma konto (REQUEST ACCOUNT). Konto aktiveerimise kohta saate meilile kinnituse.

E-raamatuid, mis on kaitseväe põhikogus (märgitud rohelise ringiga), saate kohe lugema hakata. Kõiki ülejäänud e-raamatuid (märgitud kollase ringiga) saate laenutada. Kuna laenutus on tasuline (tasutakse raamatukogu eelarvest), siis peab raamatukogu laenutuse kinnitama. Enne laenutuse tellimist saate e-raamatuga tasuta tutvuda 5 min. Kui soovite e-raamatut laenutada, vajutage lingile „Request“ ja täitke ära vajalikud väljad. Väljale „Message“ palun märkige oma struktuuriüksuse nimi. Kui raamatukogu on laenutussoovi kinnitanud, saate meilile teate ning võite e-raamatut lugema hakata.

Kui soovite näha ainult kaitseväe põhikogus olevaid e-raamatuid (saab kohe lugema hakata, ei vaja laenutuse tellimist), valige „Advanced Search“ ning tehke linnuke kasti „Book status“.

NB! Kontode aktiveerimine ja laenutuste kinnitamine toimub ainult tööajal.

Kõik Kaitseväe põhikogus olevad e-raamatud on leitavad ka e-kataloogi ESTER vahendusel.

Kasutajaks registreerimine

Kasutajaks saavad registreeruda kaitseministeeriumi valitsemisala tegevväelased / ajateenijad / ametnikud / töötajad ja kaitseväe akadeemia koostööpartnerid.

REGISTREERU KASUTAJAKS

Teaviku tellimine

Teaviku(d) võid tellida e-kataloogi ESTER kaudu, kasutada e-posti [email protected] või täita allolev tellimisvorm. E-kataloogi ESTER kaudu saad tellida ainult kaitseväe raamatukogus või kaitseväe akadeemia haruraamatukogus olevaid teavikuid. Kui soovid tellida teistest raamatukogudest, täida allolev tellimisvorm või saada e-kiri kaitseväe raamatukogule.

Teaviku laenutähtaeg on üldjuhul 30 päeva. Raamatukogul on õigus laenutähtaegu muuta vastavalt vajadusele.

Kui soovitud teavik on laenutatud, saad panna ennast järjekorda.

"*" märgib nõutud välju

Autor, pealkiri, ilmumiskoht, ilmumisaasta, ISBN
Annan nõusoleku minu poolt kirja pandud isikuandmete töötlemiseks *
Esitatud andmete, sh isikuandmed, töötlemine on vajalik teaviku tellimisega seotud andmete töötlemiseks ning vajadusel kontakti võtmiseks teabenõude esitajaga.
Olen tutvunud isikuandmete töötlemise tingimustega* *
This field is for validation purposes and should be left unchanged.

* Isikuandmete töötlemine kaitseväes

Teaviku laenutamine ja pikendamine

 • Raamatuid, jätkväljaandeid, e-lugereid ja võõrkeelseid ajakirju laenutatakse üldjuhul 30 päevaks, jooksva aasta Eesti ajakirju 14 päevaks, vanemate aastakäikude ajakirju ja õppekirjandust kuni 3 kuuks.
 • Koju ei laenutata ajalehti, teatmeteoste ainueksemplare, seaduste kogumike viimaseid vabu eksemplare, arhiivkogus olevaid eksemplare, üliõpilastöid.
 • Nõudluse puudumisel saad laenutähtaega pikendada kuni 3 korda, vali selleks endale sobiv viis: kas pikenda ise e-kataloogis ESTER, saada e-kiri [email protected], helista või tule ise raamatukogusse.

Järjekorda panemine

Kui soovitud raamat on laenutatud, saad panna ennast järjekorda kas ise e-kataloogis ESTER või saates e-kirja [email protected]. Kui raamatu kasutusjärjekord on jõudnud sinuni, siis saad e-kirjaga teate. Raamatut hoiame järjekorrariiulis 5 päeva.

Tellimine teisest raamatukogust (RVL teenus)

Kui soovid raamatut või artiklit, mis meie kogudes puudub, siis tellime selle mõnest teisest Eesti raamatukogust. Tellimuse vormistamiseks palun saada meile e-kiri [email protected].

 • Pakume kõikidele raamatukogudele võimalust tellida oma lugejatele teavikuid meie kogudest. Selleks tuleb täita tellimisvorm või edastada tellimus e-meilile [email protected].
 • Tellida saab raamatuid, mis asuvad kaitseväe raamatukogus ja kaitseväe akadeemia haruraamatukogus. Sõjaväelinnakute laenutuspunktides asuvaid raamatuid RVL teel ei laenutata.
 • Tellida on võimalik ka artiklite koopiaid kaitseväe raamatukogus leiduvatest ajakirjadest.
 • Teavikud saadame välja meie kulul, tagastate omal kulul. Artiklite koopiad on tasuta.
 • Me ei laenuta teatmeteoseid, seaduste kogumikke, arhiivkogus ja memoriaalkogus olevaid trükiseid, käsikirja õigustes avaldatud trükiseid (sh bakalaureuse- ja magistritööd), perioodilisi väljaandeid, kaarte ning auviseid.
 • Kui raamat on laenutatud, paneme teid soovi korral järjekorda.

RVL teaviku tellimisvorm raamatukogudele

"*" märgib nõutud välju

Märkige kas raamatukogu või töötaja ametlik e-posti aadress
Olen tutvunud isikuandmete töötlemise tingimustega kaitseväes* *
Tellimusega seonduvalt töödeldakse tellimuse esitaja poolt sisestatud isikuandmeid (nimi ja isiku seos raamatukoguga tellimuse esitamise ajahetkel)
This field is for validation purposes and should be left unchanged.

Isikuandmete töötlemise kohta kaitseväes on võimalik lugeda järgmiselt lehelt: Isikuandmete töötlemine kaitseväes

Kaitseväe kodulehe külastamisel kogutavate andmete kohta saate infot SIIT

 

Üliõpilastööd on leitavad e-kataloogis ESTER.

E-üliõpilastööd on leitavad kaitseväe e-õppe portaalis ILIAS

Üliõpilastöõdega on võimalik tutvuda raamatukogus kohapeal.

Viimati uuendatud: 29. august 2023, 09:07

Keri üles