Jäta menüü vahele

Veteranid

Eesti Vabariik väärtustab kõiki, kes on võidelnud meie iseseisvuse eest, osalenud välismissioonidel või on oma teenistusega kaasa aidanud Eesti riigikaitse kindlustamisele. Veteranide auks tähistame ka iga-aastast veteranipäeva.

Eesti uus veteranipoliitika käsitleb seda osa veteranidest, kes on pärast Eesti iseseisvuse taastamist Kaitseväe liikmetena osalenud rahvusvahelistel sõjalistel operatsioonidel. Soodustuste saajate hulka on lisatud ka teenistusülesannete täitmisel vigastada saanud kaitseväelased ja Kaitseliidu tegevliikmed. Ei unustata ka neid sõjaväelasi ja kaitseliitlasi, kes on Eesti eest andnud kõige kallima – elu –, ja nende lähedasi.

Me ei jäta kedagi lahinguväljale maha. Ei Afganistanis tule all ega hiljem kodus.
—Vabariigi president Toomas Hendrik Ilves

Hõlmatud on ka rahvusvahelistes organisatsioonides ja rahvusvahelistes sõjalistes peakorterites teenivad kaitseväelased, kes on teenistuskohast saadetud rahvusvahelistele operatsioonidele. Veteranideks arvatakse ka need kaitseliitlased, arstid jt isikud, kes teenivad sõjalise operatsiooni ajal kaitseväelastena Kaitseväe koosseisus.

Veteranipäev

Veteranipäevaga täname ja tunnustame neid mehi ja naisi, kes on sõjalistel operatsioonidel kodust kaugel tugevdanud Eesti julgeolekut ja rahvusvahelist tõsiseltvõetavust, samuti nende perekondi ja lähedasi. Veteranid on võidelnud Eesti eest ja teeninud ära ühiskonna tänu ning toetuse. Veterane on meie seas ligi 3000. See on võimas jõud, kel on hindamatu kogemus ja jätkuv tahe Eesti riigile ja inimestele palju anda. Veteranipäev loob uue traditsiooni, mille eesmärk on väärtustada veterane ja nende lähedasi. Veteranipäev on jüripäev, 23. aprill. Veteranipäeva keskne üritus on Veteranirock.

Vaata lähemalt: annameau.ee/veteranikuu

 

Veteranipäevale pühendatud üritused

3.APRILL– 30. APRILL

Sinilillekampaania
Sinilillemärgiga tunnustad veterane ja aitad MTÜ-l Eesti Vigastatud Võitlejate Ühing abistada oma liikmeid, terviseedendamist ja taastusravi projekte.
Teave http://annameau.ee   

 

REEDE, 3. aprill

18.00  Heategevuslik Sinilillejooks ja Sinilillekampaania avamine Tartu Raekoja platsil.
Heategevuslik jooks 3,2 km (2 miili) ja 2020.aasta üldfüüsilise testi tegemise võimalus.
Sinilillekampaania avamise puhul Kaitseväe ja Kaitseliidu tehnika näitus. Alates 18.00-st esinevad Kaitseväe ajateenijate bänd, ansambel Mesi ja  black metal’i bänd Langenu. 

 

LAUPÄEV, 4. aprill

13.00 Heategevuslik Sinilillejooks PÄRNUS. Rohkem infot www.annameau.ee/sinilillejooks  .

NELJAPÄEV, 9. APRILL

12.00 Kaitseväe ja Kaitseliidu veteranide laskepäev Kikepera harjutusväljakul (PÄRNUMAA).

Laskepäeval osalemiseks on vajalik eelnev registreerimine hiljemalt 30. märtsiks. Registreerimiseks saada oma ees ja perekonnanimi, isikukood ja sõjaline operatsioon kikepera@mil.ee

 

 LAUPÄEV, 18. APRILL

13.00 Heategevuslik Sinilillejooks NARVAS Kaitseväe ja Kaitseliidu veteranide auks. Info ja eelregistreerimine: www.annameau.ee/sinilillejooks  .

11.00-15.00 MTÜ Sinu Riigi Kaitse eestvedamisel veteranipäeva tähistamine Narvas.

 

PÜHAPÄEV, 19. APRILL

13.00 Heategevuslik Sinilillejooks TALLINNAS Kaitseväe ja Kaitseliidu veteranide auks. Info ja eelregistreerimine: www.annameau.ee/sinilillejooks  

Jumalateenistused üle Eesti.  Eesti Kirikute Nõukogu liikmekirikute jumalateenistustel võetakse eestpalvesse veteranid ja nende lähedased ning mälestatakse langenuid.

TEISIPÄEV, 21. APRILL

19.00 Heategevuslik õhtusöök. Carolin Illenzeeri fondi heategevuslik õhtusöök Noblessneris langenud kaitseväelaste perekondade toetamiseks. Osavõtt Carolin Illenzeeri fondi kutsetega, kuid ka kõigil soovijatel on võimalus osaleda heategevuslikul õhtusöögil. Huvilistel võtta ühendust info@carolinfond.ee 


NELJAPÄEV, 23. APRILL

07.00. Riigilipu heiskamine.

09.00. Hukkunud kaitseväelaste mälestamine Afganistanist Camp Bastionist äratoodud mälestusmärgi juures 1. jalaväebrigaadi linnakus Tapal.

12.00. Tori Eesti sõjameeste mälestuskirikus Jüripäeva jumalateenistus. Veteranide mälestustule õnnistamine, laternate süütamine ning lähetamine haudadele ja vabadusvõitlusega seotud mälestuspaikadele. Pärgade asetamised ja sõnavõtud Püha Jüri ratsamonumendi jalamil. Sõdurieine kiriku hoovis. 

15.30 – 20.30. Küünalde süütamine langenute haudadel. Kaplanid viivad Tori kirikus süüdatud mälestustule langenud kaitseväelaste haudadele.

16.00 – 22.30. Veteranirocki militaarmess (Tartu, Raekoja plats)

17.00–18.00 Kann õlut koos kamraadiga  Tartu „Püssirohukeldris“ (koos pereliikmetega). Ühine kogunemine kõigile Kaitseväe ja Kaitseliidu veteranidele Kaitseväe juhataja, Kaitseliidu ülema ja MTÜ Eesti Kaitseväe Veteranide osalusel.

18.00–22.30. Veteranirock 2020. Veteranipäevale pühendatud kontsert (Tartu, Raekoja plats).

Esinevad:

Mustasch (Rootsi)

https://www.youtube.com/watch?v=Tk-vRw-_oHw

Nevesis (Eesti)

https://www.youtube.com/watch?v=6NiMEIEBoLM

Must Hunt (Eesti)

https://www.youtube.com/watch?v=kf0bgs-wJQY

Shanon (Eesti)

https://www.youtube.com/watch?v=rSuksWQRhC0

 


REEDE, 24. APRILL

Veteranihoki. Tartu Lõunakeskuse jäähallis. Veteranidele pühendatud sõpruskohtumine jäähokis, millest võtavad osa Rootsi, Põhja- ja Lõuna-Eestis teenivad veteranid ja kaitseväelased. Pealtvaatajatele tasuta!

 

Vaata ka: Veteranikuu 

Vaata ka: Anname au! 

Kontaktid

Ära ole murega üksi, küsi abi!

Abi saad ööpäevaringselt info- ja abitelefonilt või e-posti teel:

512 7307

toetusteenused@mil.ee

Veteranipäeva ja veteranipoliitikat puudutavate küsimustega pöördu veteran@mil.ee.

Toetusteenuste keskus on kaitseväe toetuse väejuhatuse allüksus, mille eesmärk on toetada kaitseväelasi nende teenistuses ning veterane ja nende peresid, tagades psühholoogiliste, usuliste ja sotsiaalsete teenuste ja toetuste kättesaadavus.

Lõkke 4, 10122 Tallinn (5. korrus).
Tel: 717 4963

S/A Carolin Illenzeeri Fond
Tel: 502 2372
info@carolinfond.ee

MTÜ Eesti Kaitseväe Veteranid
valeri.saar@mil.ee

Eesti Vigastatud Võitlejate Ühing 
info@evvy.ee

Ole veteranidele mõeldud infoga jooksvalt kursis!

Kui oled tegevteenistusest lahkunud, nimeta viimane teenistuskoht.

Viimati uuendatud: 25. veebruar 2020, 15:11

Keri üles