Jäta menüü vahele

Kuidas valmistuda ajateenistuseks?

Enne ajateenistuse algust saab teha lihtsaid ettevalmistusi, et teenistus oleks ootuspärasem ja sobituks sujuvamalt teiste eluplaanidega.

Parim ettevalmistus on viia end kurssi teenistuses toimuvaga, kasutades selleks usaldusväärset ja värskeimat infot. Kaitsevägi on avatud suhtleja, erinevad väeosad on sotsiaalmeedias aktiivsed.

Kaitseväe sotsiaalmeediakontod

Ajateenistuse korralduslikel teemadel info hankimiseks mine veebilehele ajateenistus.ee. Sealt saab vastused enamlevinud küsimustele nt kõrgkoolis õppimise, töötamise, välismaalt ajateenistusse tuleku, füüsilise treeningu, sotsiaalsete tagatiste, taotluste, karjääri jne kohta.

ajateenistus.ee

Hea toimetuleku ajateenistuses tagab tervisespordi harrastamine 3-4 korda nädalas, eriti tulevad kasuks kestvusalad nagu jooks ja jalgrattasõit. Seega – liigu ja tee sporti! Inspiratsiooniks võib kasutada erinevaid äppe, mis aitavad sõdurielu füüsilisteks väljakutseteks valmistuda. MarsMars, Army PRT, 100% Army Fit on vaid mõned näited. Kindlasti leiad googeldades veel võimalusi.

Hoia meeles, et hea füüsilise vormi jaoks on tähtis ka tervislikult toituda. 

Füüsiline treening ajateenistuses 

Ajateenistuse läbinud noored on kinnitanud, et endale teenistuse ajaks seatud eesmärgid tegid ajateenistuse läbimise huvitavamaks. Mõtle, mida sooviksid ajateenistuses veedetud ajast enda jaoks saada, sea oma eesmärgid. Need, kes on ajateenistuse läbinud, ütlevad, et teenistuse ajal paranesid nende juhtimis- ja meeskonnatööoskused, nad oskavad paremini aega planeerida ja on distsiplineeritumad, oskavad rasketes oludes toime tulla ning tunnevad end senisest enesekindlama ja füüsiliselt tugevamana. Mis eriti oluline, nad hindavad kõrgelt ajateenistuses loodud sõprussuhteid.

Viimati uuendatud: 27. jaanuar 2021, 13:05

Keri üles