Parim ettevalmistus on viia end kurssi teenistuses toimuvaga, kasutades selleks usaldusväärset ja värskeimat infot. Kaitsevägi on avatud suhtleja, erinevad väeosad on sotsiaalmeedias aktiivsed.
Kaitseväe sotsiaalmeediakontod
Ajateenistuse korralduslikel teemadel info hankimiseks mine kaitseressursside ameti veebilehele. Sealt saab vastused enamlevinud küsimustele nt kõrgkoolis õppimise, töötamise, välismaalt ajateenistusse tuleku, füüsilise treeningu, sotsiaalsete tagatiste, taotluste, karjääri jne kohta.
Oleme kogunud endistelt ajateenijatelt häid nippe ja soovitusi, kuidas ajateenistus enda jaoks mugavamaks ja muretumaks kogemuseks muuta.
Vaata lähemalt, mida võitlejad välja tõid:
Nippe endistelt ajateenijatelt
Ajateenistuses tuled paremini toime, kui oled varasemalt harrastanud 3-4 korda nädalas tervisesporti, eriti tulevad kasuks kestvusalad nagu jooks ja jalgrattasõit. Seega – liigu ja tee sporti!
Kasuta kaitseväe spordiäppi „Spordivägi“, mis aitab näidistreeringute ja ettevalmistavate programmide abil saavutada ajateenistuseks hea füüsiline vorm.
Äpist leiab näiteks eestikeelsed programmid ajateenistuseks paremasse vormi saamisel, treeningud ajateenijatele koos näidisvideotega, Kaitseväe kehaliste võimete testi kalkulaatori ja palju muud huvitavat.
Äpp on leitav nii App Store’i kui Play Store’i vahendusel.
Hoia meeles, et hea füüsilise vormi jaoks on tähtis ka tervislikult toituda.
Füüsiline treening ajateenistuses
Ajateenistuse läbinud noored on kinnitanud, et endale teenistuse ajaks seatud eesmärgid tegid ajateenistuse huvitavamaks.
Mõtle, mida sooviksid ajateenistuses veedetud ajast enda jaoks saada, sea oma eesmärgid.
Need, kes on ajateenistuse läbinud, ütlevad, et teenistuse ajal paranesid nende juhtimis- ja meeskonnatööoskused, nad oskavad paremini aega planeerida ja on distsiplineeritumad, oskavad rasketes oludes toime tulla ning tunnevad end senisest enesekindlama ja füüsiliselt tugevamana. Mis eriti oluline, nad hindavad kõrgelt ajateenistuses loodud sõprussuhteid.