Avalikud teenused
Kaitseväel on ressursse, mida saavad vajadusel kasutada nii kaitseväelased, era- ja avalik sektor kui ka eraisikud. Teenuseid on seinast seina, alates veteranide psühholoogilisest abist kuni tehnika kasutamiseni filmivõtete jaoks.
Teabenõue on isiku pöördumine, millega isik saab kaitseväest küsida avalikku teavet. Avalik teave on mis tahes viisil ja mis tahes teabekandjale jäädvustatud ja dokumenteeritud teave, mis on asutuses avalike ülesandeid täites teabekandjale kogutud.
Nõuetekohaseid teabenõudeid täidetakse viivituseta, kuid mitte hiljem kui 5 tööpäeva jooksul. Kui teabenõuet on vaja täpsustada või kui teabe väljaselgitamine on aeganõudev, võib teabenõude täitmise tähtaeg pikeneda kuni 15 tööpäevani.
Kaitseväe peainspektoriteenistus menetleb kaitseväelaste, reservväelaste, kaitseväega teenistus- ning töösuhetes olevate isikute ja nende lähedaste avaldusi.
Peainspektori ja õigusvahemehe poole võivad pöörduda oma teenistusalaste küsimustega kõik kaitseväelased ja kaitseväega teenistus- või töösuhtes olevad isikud ilma käsuliini järgimata ning rääkida probleemidest, mida vahetule ülemale mingil põhjusel rääkida ei saa. Peainspektoriteenistuse poole võivad isikud pöörduda telefonitsi, saata e-kirju või kohtuda silmast-silma.
peainspektoriteenistuse lehele
Tegevteenistuspensioni taotlemisel Sotsiaalkindlustusametist on lisaks pensioniavaldusele veel tarvis esitada pensioniteatis tegevteenistuspensioni arvestamise aluseks olevate andmetega. Pensioniteatise väljastab Kaitseressursside Ameti teenistussuhete partner. Teenistussuhete partner kontrollib pensioniõigusliku staaži ning väljastab teatise isiklikule meiliaadressile 2 kuni 4 nädalat enne pensioniõiguse tekkimist. Pensionitõendi saamiseks pöördu palun [email protected].
Kaitseväeteenistuse veebis kaitseväeteenistus.ee on võimalik vaadata andmeid oma ajateenistuse läbimise kohta ning alla laadida ajateenistuses viibimise tõend kas PDF-formaadis või Kaitseressursside Ameti digitempliga ning saata otse vajalikule e-posti aadressile.
Õppekogunemise infot on reservväelasel võimalik näha ja alla laadida kaitseväeteenistuse veebis ning pärast õppekogunemist saab osalemise tõendi samuti kaitseväeteenistus.ee lehelt alla laadida.
Veteranide toetusteenuste hulka kuuluvad muuhulgas eluasemelaenu saamine sihtasutus KredEx vahendusel, täiendus- ja ümberõppekulude hüvitamine ning sotsiaalnõustamine. Täpsem info asub veteranipoliitika veebilehel.
Kaplaniteenuste hulka kuuluvad matuste korraldamised, abielude registreerimised, kiriklikud talitused ning nõustamine hingehoidliku vestluse või pihina.
Kõigile tegevväelastele, kaitseväe tegevteenistusest väljunud veteranidele ja rahvusvahelisel sõjalisel operatsioonil viibiva tegevväelase perekonnaliikmete kriisinõustamiseks ning info ja abi saamiseks on avatud ööpäevaringne info- ja abitelefon.
Tegevteenistusest vabastatud isikul/veteranil on võimalus pöörduda kaitseväe psühholoogi poole psühholoogilise nõustamise teenuse saamiseks. Isikule tagatakse tema soovil ja tuvastatud vajaduse korral psühholoogiline abi kaitseväe kaudu ja eelarves ettenähtud piirmääras.
Ööpäevaringne info- ja abitelefon
Rohkem infot saab veterani info- ja abitelefoni sakist
Sõja- ja katastroofimeditsiinikeskus (SKMK) on Kaitseväe Akadeemia allüksus, mille ülesandeks on korraldada sõja- ja katastroofimeditsiinialast väljaõpet kaitseväelastele, reservmeedikutele, meditsiiniüliõpilaste ning teistele koostööpartneritele. Sellega seonduvalt tegeleb SKMK Eestis ka sõja- ja katastroofimeditsiini valdkonna teadus- ja arendustegevusega. SKMK eesmärk on pakkuda võimalikult nüüdisaegset, praktilise suunitlusega ning ühtlustatud väljaõpet tsiviilmeditsiinis harva esinevate kriiside lahendamiseks ja vigastustega tegelemiseks.
Kursustele registreerumine:
Tegevteenistujate registreerimine: Riigitöötaja iseteenindusportaalis
Väljaspool kaitseväge saab registreerida e-kirja teel: [email protected]
Kaitseväe ülesannete hulka kuulub lahingumoona kahjutuks tegemine sise- ja territoriaalmeres ning majandusvööndis. Mereväe laevastiku koosseisus olevasse tuukrigruppi kuuluvad miinituukrid, kelle peamine ülesanne on otsida, identifitseerida ning kahjutuks teha meremiine ja teisi veealuseid lõhkekehi. Merevägi kontrollib merepõhja lõhkekehadest, mis jääb merre rajatavate taristute (torujuhtmed, kaablid, tuulikud jne) alla.
Kaitsevägi tagab vigastatud kaitseväelastele parima võimaliku ravi, kui ilmneb, et tervisekahjustus on tekkinud seoses kaitseväeteenistusega. Eestis vigastada saanud kaitseväelasele antakse esmane abi väeosa meditsiinikeskuses või kaitseväe tervisekeskuses ja hiljem jätkatakse taastusraviga. Reservväelastel tuleb esitada avaldus reservi arvanud väeosale, kes siis koostöös kaitseväe arstliku komisjoniga koostab raviplaani ja suunab vigastatu ravile.
Praktika on kutseõppe tasemeõppe osa, mille ajal õpilane täidab töökeskkonnas juhendaja juhendamisel kindlate õpieesmärkidega töö- ja õppeülesandeid. Kaitsevägi on võimalusel valmis pakkuma õpilastele praktikakohti erinevates struktuuriüksustes. Praktikant ja kaitsevägi sõlmivad praktikalepingu, kus sätestatakse ära osapoolte kohustused, tingimused, ülesanded ning praktika toimumise aja ja koha. Praktikandile kaitseväes praktikal viibimise eest tasu ei maksta.
- struktuuriüksuse üldine e-post
Kaitsevägi teeb tihedalt koostööd erinevate tulundus- ja mittetulundusühingutega, et tutvustada Eesti Kaitseväge rahvale. Kaitsevägi aitab võimalusel toetada erinevaid temaatilisi päevi (isadepäev, linnapäev, kõikide laste päev jne) relvastuse ja tehnika näitusega.
Riigikaitseõpetus paneb aluse Eesti riigikaitse põhimõtete mõistmisele, kujundab kodanikuteadlikkust ja valmisolekut vajadusel Eestit kaitsta. Kaitsevägi toetab riigikaitse õppe läbiviimist nii instruktorite, majutuse, transpordi kui ka varustusega. Samuti viivad väeosad läbi ekskursioone erinevatele gruppidele (lasteaiad, koolid, erinevad asutused), et tutvustada sõdurielu ja teha relvastuse esitlusi.
- [email protected]
- struktuuriüksuse üldine e-post
Ämari lennubaas tagab lennuliiklusteenuse, side-, navigatsiooni- ja seireteenuse ning meteoroloogiateenuse.
- lennuliikluse sidekanalid
Kaitseväe üksused harjutavad õppuste käigus lisaks riigikaitsemaale ka erakinnistutel ning ei saa välistada olukorda, kus kaitseväe üksus tekitab väljaõppe käigus omandile ka materiaalset kahju. Õppuste käigus omandile kaitseväe süül tekitatud kahju tekitamise korral vastutab kahjunõude menetlemise, kahjustuse likvideerimise või hüvitamise eest õppust korraldav struktuuriüksus.
- [email protected]
- struktuuriüksuse üldine e-post
Kaitseväe akadeemia raamatukogu teavikuid võivad kohapeal lugemiseks kasutada kõik soovijad isikut tõendava dokumendi alusel. Raamatukogu tagab teavikute koju laenutuse kaitseliidu Tartu maleva liikmetele ning kaitseväe akadeemia koostööpartneritele (Tartu ülikooli, Eesti lennuakadeemia, Tallinna tehnikaülikooli Eesti mereakadeemia ning sisekaitseakadeemia õppejõud ja õppurid).
Viimati uuendatud: 13. jaanuar 2025, 10:21