Jäta menüü vahele

NATO küberkaitsekoostöö keskus

Tallinnas asuv NATO küberkaitsekoostöö keskus on NATO poolt akrediteeritud rahvusvaheline oivakeskus, mõttekoda ja väljaõppeasutus. 2008. aastal loodud keskus on kasvanud oluliseks küberkaitse valdkonna teadmiste allikaks nii NATO kui ka liikmesriikide jaoks.

NATO Küberkaitsekoostöö Keskus

Iseseisva rahvusvahelise organisatsioonina keskendub NATO küberkaitsekeskus rakendusuuringutele, analüüsidele, info jagamisele ning koolitustele ja õppustele küberkaitse valdkonnas.

Keskus on maailma suurima rahvusvahelise iga-aastase tehnilise arvutivõrkude kaitsele keskendunud õppuse Locked Shields korraldaja.
Küberkaitsekeskuse aastakonverents CyCon toob Tallinnasse igal kevadel üle poole tuhande eksperdi kogu maailmast, kes esindavad valitsusi, kaitsevägesid, eraettevõtteid, ülikoole jne.

Rahvusvaheliselt tuntud on küberkaitsekeskuse eestvedamisel välja antud rahvusvahelise õiguse käsiraamat Tallinn Manual, mis keskendub rahvusvahelise sõjaõiguse rakendamisele elektroonsete rünnete korral. 2017. aastal avaldati keskuse eestvedamisel Tallinn Manual 2.0, mis on kõige põhjalikum ja kõikehõlmavam käsiraamat rahvusvahelise õiguse kehtivusest küberruumis.

NATO küberkaitsekoostöö keskuse liikmelisus on avatud kõikidele NATO riikidele. Keskuse liikmed on NATO riikidest Belgia, Eesti, Hispaania, Holland, Itaalia, Kreeka, Leedu, Läti, Poola, Portugal, Prantsusmaa, Saksamaa, Slovakkia, Tšehhi Vabariik, Türgi, Ungari, USA ja Ühendkuningriik. Austria, Soome ja Rootsi on liitunud keskusega partnerriikidena. Keskust rahastavad ja mehitavad liikmesriigid ja see ei ole osa NATO sõjalisest struktuurist.

Liitu keskuse postiloendiga, saates e-kiri aadressile [email protected]

Viimati uuendatud: 30. märts 2022, 11:09

Keri üles