Jäta menüü vahele

1. jalaväebrigaad kutsub koos Maria Listraga jõulukontserdile

Sel neljapäeval toimub teistkordselt koostöös Tapa vallavalitsuse, kaitseväe orkestri ja Maria Listraga Tapa Jakobi kirikus tasuta jõulukontsert, kus tulevad esitamisele mitmed tuntud jõuluteemalised muusikapalad üle maailma.

„EELK Tapa Jakobi kirikus toimuv kontsert on iga-aastane sellelaadne üritus. Viimati esines seal aasta tagasi Brittide orkester. Selleaastane esineja on Eesti Kaitseväe orkester koos solistidega, kellest esimene on ühtviisi tuntud nii klassikalise kui kergema muusika ringkondades, sopran Maria Listra. Teiseks solistiks on üliharuldane nähtus meie kultuurielus – kontratenor Martin Karu, kes on hetkel meie orkestri ajateenija ja kes võeti hiljaaegu vastu väga kõrge reputatsiooniga Londoni Kuninglikku Muusikaakadeemiasse,“ ütles kaitseväe orkestri peadirigent nooremveebel Teet Raik kommenteerides neljapäevase jõulukontserdi esinejaid.

Peadirigent lubab, et kontserdi kava on jõuluootustele vastav ning koosneb nii pidulikust klassikalisest- kui barokkmuusikast, mis kontserdi edenedes tuleb järjest lähemale tänapäeva. Nii tulevad esitamisele muusikat Andrew Lloyd Weberilt, I. Berlinilt ning kindlasti ei puudu kavast Eesti autorite endi looming.

Lisaks astuvad üles ka kaitseväe orkestri ajateenijate lauluansambel, kus kitarri ja kontrabassi saatel lauldakse mitmehäälseid laule, mängitakse trombooni, saksofoni ja muid pille.

Kontsert algab kell 19.00 EELK Tapa Jakobi kirikus ja on kõigile tasuta.

Keri üles