Jäta menüü vahele

1. jalaväebrigaadi kaitseväelased aitasid Jõhvi linna ilusamaks teha

Üle saja kaitseväelase 1. jalaväebrigaadi Viru jalaväepataljonist, tankitõrjekompaniist ja pioneeripataljonist ning Jõhvi vallavalitsuse töötajad veetsid tänase päeva esimese poole korrastades Jõhvi linna avalikult kasutatavaid territooriume.

„Ida-Virumaa Omavalitsuste Liit korraldab tänavu maakaitsepäeva Jõhvis ja selle motoks on „Teeme kodud ilusaks“. Mõtlesime, et tuleme välja, aitame ka enda kodu ümbrust ilusaks teha. Siin pargis on tööd veel päris palju, kuid juba praegu on veel eile võsastunud ja metsistunud ebamäärasest maastikust saanud läbipaistev ja ilus park,“ ütles Viru jalaväepataljoni ülem kolonelleitnant Tarvo Luga ja lisas, et tulevikus plaanib Jõhvi vald rajada tee, mis viib pargi südamest Jõhvi linnaku territooriumini.

„Mingis mõttes me aitame siin täna rajada teed tulevastele virukatele, tankitõrjujatele ja kalevlastele, et neil oleks lühem maa bussijaamast või raudteejaamast pataljoni marssida,“ ütles tankitõrjekompanii ajateenija nooremseersant Franko Ilves. „See on hea vaheldus igapäevasele teenistusele, võiks öelda isegi, et puhkus – tavaolukorras oleme me kuskil soos ja füüsiliselt väga palju raskemas olukorras.” 

Jõhvi linnakus asuvad väeosad osalevad Ida-Virumaal korraldavatel talgutel igal aastal.

1. jalaväebrigaad on kaitseväe peamine manööverüksus, kuhu kuulub enamik ajateenistuse jooksul väljaõpetatavatest üksustest. Brigaadi koosseisu kuulub elukutselistest kaitseväelastest koosnev kiirreageerimisvõimega Scoutspataljon ning ajateenijate baasil Kalevi ja Viru jalaväepataljonid, tagalapataljon, pioneeripataljon, õhutõrjepataljon, suurtükiväepataljon, luurekompanii ning staabi- ja sidekompanii.

GALERII

Keri üles