Jäta menüü vahele

1. jalaväebrigaadi tagalapataljon tähistas 104. aastapäeva

Täna, 27. aprillil tähistas 1. jalaväebrigaadi tagalapataljon Tapa linnakus piduliku rivistusega oma 104. sünnipäeva, kus tunnustati tagalapataljoni kõige silmapaistvamaid ajateenijaid ning tegevväelasi.

„Juba teist aastat peame tagalapataljoni aastapäeva pidama hoides distantsi ja kandes maski. See aeg on meile kõigile olnud raske ja esitanud palju erinevaid väljakutseid. Olgu selleks Kuressaarde välihaigla välja saatmine, parameedikutega tsiviilhaiglate toetamine või Tapa ja Jõhvi linnakus igapäevane võitlus koroonaviirusega,“ ütles 1. jalaväebrigaadi tagalapataljoni ülem kolonelleitnant Indrek Lilleorg.

Lisaks pidulikule rivistusele toimus aastapäeva raames ka traditsiooniline laskevõistlus, kus selgitati välja pataljoni parimad laskjad käsi- ja automaatrelvadest.

Igapäevaselt on tagalapataljoni ülesandeks õpetada ajateenijaid välja sõjaaja ülesannete täitmiseks ja tagada 1. jalaväebrigaadi lahinguvõime. Üksus toetab aastaläbi 1. jalaväebrigaadi staapi, kaheksat pataljoni ja kolme üksikkompaniid.

Tagalapataljoni eelkäija oli 1. Eesti jalaväepolgu töörood, mis moodustati 27. aprillil 1917. Üksus võttis osa Vabadussõjast ning eksisteeris 1. jalaväerügemendi toetuselemendina kuni 1940. aastani. Tagalapataljon taasasutati 1. jaanuaril 2009 Paldiskis.

Fotod

Keri üles