Jäta menüü vahele

1. jalaväebrigaadis toimunud soomusseminar tõstis teadlikkust

1. jalaväebrigaadi Tapa linnakus korraldatud kahepäevasel soomusseminaril arutasid seitsme riigi soomusspetsialistid lahingutoetuse kontseptsiooni soomusjalaväepataljonides. Seminar toimus neljandat korda.

Seminari vältel tutvustasid osalejad oma üksuse struktuuri, võimekusi ja nende rakendamise praktikaid, väljaõppelisi ning välismissioonidel saavutatud õpikogemusi ning lahingutoetuse tuleviku arendusplaane. Ettekannete ajal ja vaheaegadel toimusid diskussioonid informatsiooni vahetamiseks.

Seminari vastutav korraldaja kapten Wolfgang Lang sõnul jäid osalejad seminariga rahule. „Suurim kompliment, mida ühe välisriigi esindaja poolt kuulsin – tegemist oli silmi avava üritusega, ning siin osaledes ta mõistis, kui oluline on pideva rahvusvahelise suhtlusliini omamine üksuste vahel ning kui palju annab juurde teiste riikide tegemistega kursis olek.“

Seminari peaeesmärgiks on suurendada Läänemere äärsete soomusjalaväeüksuste vahelist usaldust ja koostöösidemeid ning võtta üle teineteise paremad taktikalise tasandi õpikogemused. Seminarist võtsid osa Eesti, Läti, Leedu, Soome, Suurbritannia, Taani ja Hollandi kompanii- ja pataljonitaseme üksuste esindajad.

Keri üles