Jäta menüü vahele

1. jalaväebrigaadis valiti välja säravaim jõulupuu

1. jalaväebrigaadis on tavaks saanud jõulude ootuses üksuste vaheline jõulupuude meisterdamise võistlus. Sel aastal osutus nii žürii kui ka rahva lemmikuks õhutõrjepataljoni poolt valmistatud jõulupuu.

„Meie idee oli valmistada jõulupuu, mis iseloomustaks võimalikult hästi õhutõrjepataljoni. Hülsid, mida kasutasime, on pärit meie esimeselt laskmiselt õhutõrjekahuriga ja kuuse otsas olevat lennukit kasutati eelmisel aastal laskmistel,“ ütles nooremseersant Richard Klaas, kes oli ka üks teose autoritest.

Žürii valis välja kolm parimat tööd: esimese koha saavutas õhutõrjepataljon, teise suurtükiväepataljon ning kolmanda tagalapataljon. Lisaks anti välja eripreemia „kõige kõrgem jõulupuu“ mis läks liitlaste üksusele Ühendkuningriigist. Nende jõulupuu kõrguseks mõõdeti 12 meetrit.

„Jõulupuude valmistamine on heaks vahelduseks igapäevasele väljaõppele ning teenistusele ja vaadates, kui aktiivselt ja loominguliselt on võistlusele lähenetud, siis võib väita, et ka sõdurite jaoks oli tegemist põneva väljakutsega,“ ütles 1. jalaväebrigaadi brigaadiveebel staabiveebel Renzo Rajaste.

Võistlusele esitati erinevate üksuste poolt kokku 14 jõulupuud, mida on võimalik lähemalt uudistada 1. jalaväebrigaadi Facebookis või allolevalt lingilt.

Fotod

Keri üles