Jäta menüü vahele

2. jalaväebrigaadi staabi- ja sidekompanii harjutas droonide vastu sõdimist

Esmaspäeval, 25. märtsil toimus Nursipalu harjutusväljal 2. jalaväebrigaadi staabi- ja sidekompanii laskelaager, mille raames harjutati esimest korda ka droonide hävitamist.

„Tänane fookus on meil õhusihtmärgi laskmisel, mis on Ukraina sõja õppetunnina kaitseväes tõusnud uueks oluliseks teemaks. Õhk on erinevatest sihtmärkidest päris paks ja iga sõdur peab oskama ka sihtmärke mõjutada. Selleks me oleme siia kogunenud, et jagude koosseisus seda läbi harjutada,“ ütles 2. jalaväebrigaadi staabi- ja sidekompanii ülem kapten Taavi Kivi.

Kaitseväes täidavad droonid peamiselt vaatlus- ja luureülesandeid. Hetkel on kasutusel lennuk-tüüpi droonid, kuid üha rohkem tuleb kasutusele ka kommertsvahendina kasutatavaid multirootoriga droone. Üks selline lendas eile ka Nursipalu kohal.

„Kui tavapäraselt me oleme harjutanud, et õhusihtmärk on droon, siis vahendite kokkuhoiu mõttes me drooni enda pihta ei tulista. Oleme drooni külge sidunud õhupallid, mis on täna sihtmärgiks,“ ütles kapten Kivi.

Laskmistel kasutati tavapäraseid jao käsitulirelvi, mis suutsid sihtmärki mõjutada mõnesaja meetri ulatuses.

Ajateenija lipnik Mihkel Kruusmanni hinnangul ei olnud sihtmärke lihtne tabada. „Tänased laskmised olid väga huvitavad. Võrreldes tavaliste automaat R-20 lasketestidega oli see selgelt teistsugune ja omamoodi väljakutse oli liikuvaid sihtmärke tabada,“ ütles lipnik Kruusmann.

Staabi- ja sidekompanii põhiülesandeks on tagada 2. jalaväebrigaadi juhtimispunktide katkematu töö ja teenindamine, füüsiline julgeolek, esmane tagalatoetus ning sideühendus teiste staapidega.

Galerii

Keri üles