Jäta menüü vahele

22. jalaväepataljon osaleb Kevadtormil omaenda embleemi kandes

2. jalaväebrigaadi kuuluva 22. jalaväepataljoni kaitseväelased said täna kätte käiseembleemid, mida kandes osaleb üksus täies koosseisus ka järgmisel nädalal algaval õppusel Kevadtorm.

„Kindlasti tõstab enda sõjaaja üksuse embleemi kandmine pataljoni liikmete ühtsustunnet. Oleme õppusel Kevadtorm üks hinnatavaid üksusi ja usun, et sisemine side, mida ühine embleem loob, võimaldab meil paremini enda sõjaaja ülesandeid täita. Embleemi saamisloos mängisid olulist rolli 2. jalaväebrigaadi ja 22. jalaväepataljoni veeblid, edastan neile oma tänusõnad,“ ütles 22. jalaväepataljoni ülem kolonelleitnant Tõnis Vau. 

Värskelt kinnitatud embleemil on kujutatud väravaava, alla suunatud mõõka ja number seitset. 22. jalaväepataljon jätkab sellega 7. jalaväerügemendi ajaloolist järjepidevust ja kannab endas embleemil väljendatud väärtusi: tugevus, truudus, vilumus võitlustes ja väsimatu valvsus suurtel strateegilistel väravatel.

Väeosa lipp annetati 22. jalaväepataljoni 2018. aasta suvel ning ka see põhineb Vabadussõjas võidelnud 7. jalaväerügemendi lipul. Lipul on sinisel taustal kujutatud kindluseväravat kaitsevat valvurit, kelle mõlemal küljel seisavad lõvid. Nagu 22. jalaväepataljon, nii oli ka 7. jalaväerügement tihedalt seotud Lõuna-Eesti sõjalise kaitsega: Vabadussõjas võitles see üksus Võru ja Petseri suunal ning paiknes pärast sõda mõlemas linnas.

22. jalaväepataljon on üks 2. jalaväebrigaadi reservmanööverpataljonidest, mille koosseis õpetatakse suures osas välja Kuperjanovi jalaväepataljonis.

GALERII

Keri üles