Jäta menüü vahele

Afganistanis teenivad Eesti kaitseväelased avasid kodubaasis Eesti maja

Kontingendile kasutada antud ruumid on kahest merekonteinerist ehitatud ja spetsiaalselt kontoriruumideks kohandatud hoones, kus eestlastele on kasutada antud teine korrus. Eesti maja avati pidulikult riigilipu heiskamisega maja fassaadile.

Kaasmaalastele oma tervituse edastanud kontingendi ülem kolonelleitnant Hardi Lämmergas ütles, et tegemist on ajaloolise hetkega, kus eestlastel on nüüdsest Kabulis oma kodu. „Minu jaoks tähendab see turvatunnet – kohta kuhu saab tulla ja saab alati toetust. Mul on hea meel, et saan järgnevad viis kuud seda kohta koos teiega jagada,“ ütles kolonelleitnant Lämmergas.

Oma kontoripinna omamine annab Afganistanis viibivale Eesti üksusele võimaluse koondada tööks vajalikud vahendid ja info ühte kohta. Enam ei pea üksus hoidma tööks vajaliku kontoritehnikat majutusruumides ning pidama koosolekuid ajutistel pindadel või õues. Eesti maja on kõikidele kontingendi liikmetele avatud ööpäev läbi ning seal saab ka aega veeta Eestist kaasa toodud ilu- ja ajakirjandust lugedes.

Hetkel teenib Kabulis jalaväerühm Estpla-31 ja rahvuslik toetuselement. Jalaväerühma sõdurid tagavad koos teiste koalitsiooniüksustega Afganistani sõjaväge ja valitsusasutusi juhendavate instruktorite julgeolekut. Eesti kaitseväelased on teeninud Afganistanis NATO operatsioonidel alates 2003. aastast. Operatsioonil Resolute Support teenivad Eesti kaitseväelased alates 2015. aasta algusest

Keri üles