Jäta menüü vahele

Afganistanis teenival Eesti jalaväerühmal täitus neljas teenistuskuu

Afganistanis NATO väljaõppe- ja nõustamismissioonil Resolute Support teenival Eesti kaitseväelaste jalaväerühmal Estpla-35 täitus oktoobri algusega neljas teenistuskuu.

„Kuigi Covid-19 olukord Kabulis on mõjutanud nii Eesti rühma teenistusrütmi kui täidetavaid ülesandeid, on viimased kuud olnud küllaltki tegude- ja sündmusterohked,“ ütles jalaväerühma Estpla-35 ülem leitnant Reigo Kullamaa.

Selle nädala alguses toimus rühma videosild kaitseväe juhataja kindralmajor Martin Heremiga, kes sai ülevaate elukorraldusest koha peal ning eestlaste tegevustest operatsioonipiirkonnas.

Estpla-35 teostab Kabuli turvaalas, niinimetatud Green Zone’is julgestusülesandeid, viib läbi missioonispetsiifilist väljaõpet hoidmaks tegevusvalmidust operatsioonialal nõutaval tasemel ning panustab isikkoosseisuga missioonibaasi igapäevase funktsioneerimise toetamisse.

Lisaks teenistusülesannetele osaletakse iganädalastel väljaõppeüritustel laskmises, situatsiooniharjutustes ja autoõppes. Vabal ajal saavad kaitseväelased osaleda baasisisestel üritustel ja võistlustel. Näiteks õnnestus neljal eestlasel ühineda 1000 naela klubiga, milleks tuli kolmel alal – jõutõmme, rinnalt surumine ja kükk – kokku tõsta 1000 naela ehk ligikaudu 450 kilogrammi.

Ameerika Ühendriikide kindralmajor Brian Mennes tunnustas eestlasi meenetega baasisisese võistluse Centaur Challenge võidu eest. Lisaks tänati septembri lõpus meenemündiga kolme Eesti sõdurit Kabuli julgeolekujõudude ülema brigaadikindral Chris Ordway poolt, kes ühtlasi avaldas tunnustust kõigile võitlejatele Covid-19 tingimustes tehtud töö eest.

Jalaväerühm Estpla-35 jätkab teenistust Kabulis NATO väljaõppe- ja nõustamismissioonil Resolute Support kuni käesoleva aasta novembri lõpuni.

Resolute Support on NATO juhitav väljaõppe- ja nõustamismissioon Afganistanis, mille eesmärk on nõustada ja toetada väljaõppega Afganistani julgeolekujõude ja teisi riigi institutsioone. Eesti kaitseväelased on teeninud Afganistanis NATO operatsioonidel alates 2003. aastast. Operatsioonil Resolute Support teenivad Eesti kaitseväelased alates 2015. aasta algusest.

Fotod 

Keri üles