Jäta menüü vahele

Afganistanis vahetus Eesti kaitseväe kontingent

Afganistanis välisoperatsioonil viibiv Eesti jalaväerühm andis vastutuse üle uuele üksusele, mis teenib Kabulis kuni järgmise aasta kevadeni.

Teenistust alustanud jalaväerühm RSM Estpla-06 on Scoutspataljoni sõduritest koosnev jalaväerühm, mis teenib Kabulis. Eesti üksuse põhiülesanneteks kuuekuulise rotatsiooni ajal on liitlaste instruktorite ja nõustajate eskort ning julgeoleku tagamine.

Lisaks jalaväerühmale vahetus rahvuslik toetuselement, kelle ülesanne on Eesti üksuste toetamine igapäevaste tööülesannete täitmisel.

Uus jalaväerühm RSM Estpla-06 on Kabulis viibitud kahe nädala jooksul keskkonnaga harjunud, teenistust lõpetavalt jalaväerühmalt RSM Estpla-05 vastutuse täielikult üle võtnud ning juba täitmas talle püstitatuid ülesandeid Kabuli linnas.

Vahetult enne vastutuse üleandmist tunnustas baasi ülem kolonelleitnant Brandon. T. Rooney viite RSM ESTPLA-05 võitlejat ja kahte rahvusliku toetuselemendi liiget meenemündi ja tänukirjaga märkimisväärse toetuse eest baasi meditsiinikeskusele ja baasi toetusgrupile.

Operatsioon Resolute Support on NATO juhitud missioon Afganistanis, mille raames koolitatakse, nõustatakse ja abistatakse Afganistani valitsust ja kaitsejõude. Missioon sai alguse 1. jaanuaril 2015. Eesti kaitsevägi osaleb missioonil alates kevadest 2018 rühma suuruse jalaväeüksusega.

Keri üles