8. juunil lõpetasid esimesed 31 meest ja naist ajateenistuse erioperatsioonide väejuhatuses, millega kaitsevägi suurendab oma reservväe erioperatsioonide läbiviimise võimekust.
„Ajateenistuse alguses ütlesime noortele, et tehku oma ajateenistusest meistriteos ja seda nad tegidki. Ajateenijate motivatsioon ja tahtejõud olid ka kõige raskematel väljaõppehetkedel erioperaatoritele väärilised,“ ütles erioperatsioonide väejuhatuse ülem kolonel Margus Kuul. „Erioperatsioonide väejuhatuse värsked reservväelased on hea täiendus kaitseväe reservile ja igal agressoril on põhjust neid karta.“
Ajateenistus erioperatsioonide väejuhatuses algas eelkutsele 2021. aasta juulis ja põhikutsele oktoobris. Kokku alustas erioperatsioonide väejuhatuse ajateenijate väljaõppes 48 võitlejat. Sõduri baaskursuse ja nooremallohvitseride kursuste lõpetamise järel asusid väljavalitud 31 ajateenijat õppima Eesti eriväelaste käe all väikeüksuste taktikat ja sellega seonduvaid oskusi.
Üksuse sees spetsialiseerusid sõdurid erinevatele erialadele lõhke-, meditsiini-, side- ja muus valdkonnas ning võitlejate oskused pandi proovile tegutsedes väikeüksustena. Lisaks said sõdurid väljaõppe paadi kasutamisel ja nende ajateenistus kulmineerus langevarjuhüpetega.
Ajateenijate baasil erioperatsioonide väejuhatuse reservväelaste välja õpetamise eesmärk on erioperatsioonide korraldamise võimekusega üksuste tootmine kaitseväe reservstruktuuri. Loodavad üksused suudavad tegutseda maal, õhus ja vees ning vastase poolt hõivatud aladel Eestis ja rünnata kõrge tähtsusega sihtmärke.