Jäta menüü vahele

Algab traditsiooniline Sinilillekampaania tunnustamaks kaitseväe ja Kaitseliidu veterane

1.aprillist stardib seitsmes Sinilillekampaania “Anname au!”, millega kutsutakse kaitseväe ja Kaitseliidu veteranide tunnustamiseks kandma Sinilillemärki. Vabariigi Valitsuse poolt kehtestatud eriolukorrast tulenevate piirangute tõttu on kampaania formaat mõningal määral muutunud, kuid sellegipoolest anname veteranikuul veteranidele au!

“Anname au meie veteranidele ning tunnustame neid tehtud töö eest, seekord küll ilma Sinilillejooksudeta, liigume individuaalselt,” ütles Eesti Vigastatud Võitlejate Ühingu juhatuse esimees ja kaitseväe veebel ülemveebel Enn Adoson. “Sinilillekampaania kutsub lisaks veteranide tunnustamisele ka pöörama tähelepanu tervislikele eluviisidele ja seda saab teha igaüks vastavalt eriolukorra reeglitele ka kodus,” lisas ülemveebel Adoson.

Sinilillekampaania väärtustab tervisesporti ning sellel aastal kutsume inimesi kampaanias osalema hoopis sotsiaalmeedia vahendusel. Kuna eriolukorra tõttu on rahvakogunemised keelatud, jäävad ära Sinilillejooksud ning veteranipäeva Veteranirock.

Seekordne Sinilillekampaania kutsub veteranidele au andma olles kodus aktiivne ning võtta osa Veteraniväljakutses, kus tuleb Sinilill rinnas teha kahe minuti jooksul nii palju kätekõverdusi või istesse tõusu harjutusi kui suudad. Jäädvusta tegevus foto või videopildis, lisa saadud tulemus ja jaga seda sotsiaalmeedias kasutades märksõna #veteraniväljakutse ja nimeta järgmised kolm sõpra, kes peavad sinu tulemuse ületama. Väljakutsetes kutsume osalema kogu aprillikuu jooksul.

Tänavu kevadel kogutakse kampaania raames annetusi toetamaks veterane, nende lähedasi ning tervishoiu- ja spordivaldkonda laiemalt. Sinilille sümboolika müügist saadav tulu aitab Kuressaare Haiglal soetada vajalikke seadmeid, MTÜ Peaasjadel jätkata tegevust vaimse tervise edendamisel, Narva linnal rajada välijõusaali ning Eesti Invaspordi Liidu viia läbi istevõrkpalli treeninguid ning osaleda võistlustel.

Kampaania kestab 1. aprillist kuni 30. aprillini. Antud perioodil saab Sinilillesümboolikat soetada ja seeläbi annetust teha mitmetes müügipunktides, sealhulgas kontaktivabalt Sinilill endale Selveri või Coopi toidupoe kulleriga koju tellides. Koostöös Itella Smartpostiga saab kampaaniatooteid soetada tellides toote otse postiautomaati www.annameau.ee kodulehelt. Hädavajadusel toidupoode külastades on võimalik Sinilill ka oma ostukorvi lisada Selveris, Coopis, R-kioskites ja Stockmannis.

Kõikjal Eestis aitavad Sinilillemärkide ja käepaelte müügiga annetusi koguda vastavalt eriolukorra tingimustele Naiskodukaitse vabatahtlikud.

Sinilillekampaaniat viib läbi MTÜ Eesti Vigastatud Võitlejate Ühing koostöös Naiskodukaitsega. Oma panusega aitavad kampaania õnnestumisele kaasa Kaitseministeerium, Kaitsevägi, Eesti Kaitseväe Veteranid MTÜ, Coop, Selver, R-kiosk, Stockmann, Milrem LCM, Threod Systems, BAE Systems, Nord Arms, Fendernet, Digitrükk, Itella Estonia, Swedbank Telia ja Minilaod.

Keri üles