Jäta menüü vahele

Algas mereväe miinituukrite iga-aastane jäälaager

Kaheksa mereväe miinituukrit suundusid täna Rummu karjääri nädalasele jäälaagrisse, et harjutada sukeldumist jäistes oludes.

„Üks eesmärkideks on laagri püstitamine karjääri kaldale ja opereerimine varustusega. Peame saama iseseisvalt hakkama täpselt sellistes ilmastikuoludes nagu antud hetkel väljas on,“ ütles tuukrigrupi ülema ülesannetes olev vanemleitnant Priit Kaasikmäe lisades, et miinuskraadide juures on väga tähtis roll ka varustuse õigel hooldusel peale sukeldumist.

Iga-aastasel jäälaagril harjutatakse koos päästeameti demineerijatega sukeldumist jäistes oludes, erinevaid jääsukeldumise protseduure nagu „kadunud tuukri“ otsingutest kuni erinevate esemete jääpeale tõstmiseni, kasutades selleks erinevaid meetodeid. Lisaks harjutatakse tuukri juhtimist läbi kaabelside ja eluliini kasutamise.

Samuti paigaldatakse nädala jooksul mitmeid õppe-lõhkekehi, mille otsimise harjutamiseks kasutatakse ringsonarit ja visuaalseid meetmeid. Harjutatakse läbi lõhkekehade kahjutuks tegemise protseduure ja distantsilt lõhkekehade tõstmist jääle.

Mereväe miinituukrite peamine ülesanne on otsida, identifitseerida ning kahjutuks teha meremiine ja teisi veealuseid lõhkekehi. Lisaks rahvusvahelistel operatsioonidel osalemisele teevad mereväe tuukrid erinevate jõustruktuuridega koostööd ka siseriiklikul tasandil, et muuta Eesti veealad ohutumaks. Miinituukrite spetsiaalne varustus on mittemagnetiline ja madalakustiline ning võimaldab sukelduda kuni 55 meetri sügavusele.

Keri üles