Jäta menüü vahele

Ämari lennubaas sai uue ülema

Ämari lennubaasis toimus täna pidulik rivistus koos ülema vahetustseremooniaga. Kolm aastat lennubaasi juhtinud kolonelleitnant Mark Trubok andis ameti üle kolonelleitnant Maanus Nigulile.

Pidulikul tseremoonial tänas kolonelleitnant Mark Trubok Ämari lennubaasis teenivat isikkooseisu toetuse eest, mis tal on ülemaks olles olnud. Peale seda anti lennubaasi  lipp üle uuele ülemale.

Kaitseväe karjäär algas kolonelleitnant Truboki jaoks 1992. aastal ajateenistusega. Sealt edasi on ta olnud õhuväe staabis ja lennubaasis erinevatel ametikohtadel aga ka kaitseatašee Saksamaal. Pärast kolmekümmend aastat teenistuses läheb kolonelleitnant Trubok väljateenitud puhkusele.

Kolonelleitnant Nigul on tegevteenistuses alates 1996. aastast ning on teeninud paljudel erinevatel ametikohtadel, sealhulgas lennubaasi staabiülema ja baasiülema asetäitja ametikohtadel. Viimaseks teenistuskohaks oli Kaitseväe peastaabi operatsioonide osakonnas operatsioonide planeerimise jaoskonna ülem. Lisaks sellele on ta osalenud sõjalistel operatsioonidel Kosovos ja Afganistanis.

Õhuväe üks osa on Harjumaal Ämaris asuv lennubaas. Baasi keskne osa on lennuväli, aga lisaks kuulub sinna terve hulk muid elemente. Lennubaasi ülesanne on võtta vastu liitlaste lennuvahendeid nii rahu-, kriisi- kui ka sõjaajal. Eesti peab olema valmis tegutsema vastuvõtva riigina (host nation) ning selleks on tegutsemisvalmis lennubaas hädavajalik.

Fotod

Keri üles