Jäta menüü vahele

Ämaris algas õhuseiredivisjoni õppekogunemine

Täna algas Ämaris õhuväe õhuseiredivisjoni kaks nädalat kestev reservõppekogunemine, millest võtab osa üle kolmekümne reservväelase.

Reservväelastest moodustatud radarposti kaitseüksus tegutseb õppuse ajal nii Ämari lennubaasis, kaitseväe Kikepera harjutusväljal kui ka Pärnumaal ning Muhu saarel.

 Õhuseiredivisjoni ülema major Hardi Lämmergase sõnul on radarposti kaitseüksuse peamiseks sõja-aegseks ülesandeks radariposti opereerivate kaitseväelaste ohutuse tagamine. „Kaitseüksus tagab radarisüsteemi elujõulisuse, võimaldades õhuseiredivisjoni kaitseväelastel keskenduda eelhoiatusfunktsiooni täitmisele NATO integreeritud õhukaitsesüsteemi osana,“ ütles Lämmergas.

Kahe nädala jooksul osaletakse lahinglaskmistel, harjutatakse objektikaitset ning tuletatakse meelde muud ajateenistuses õpitut.

 Õhuseiredivisjon on õhuväe koosseisu kuuluv taktikaline üksus, mille ülesandeks on jälgida Eesti õhuruumis ja selle ümbruses toimuvat. Õhuseiredivisjon edastab infot nii kaitseväele, Balti riikide ühisele õhuseiresüsteemile BALTNET kui NATO kõrgemale õhukaitse juhtimiskeskustele.

Keri üles