Jäta menüü vahele

Ameerika Ühendriikide erivägede õhuvahendid harjutavad Eesti õhuruumis

Järgneva kuu aja vältel teevad Ameerika Ühendriikide erioperatsioonide vägede lennuvahendid CV-22B Osprey ning MC-130J harjutuslende Eesti õhuruumis.

Ameerika Ühendriikide 352. erioperatsioonide lüli peamine eesmärk Eestis on koostöö kaitseväe erioperatsioonide väejuhatusega, et treenida ja arendada liitlaste erivägede ühistegevust. Lisaks toimuvad koostööharjutused teiste kaitseväe ja Kaitseliidu üksustega. Lennutegevuse trajektoorid hõlmavad kogu Eestit ning toimuvad ka õhtusel ja öisel ajal. Madallennud planeeritakse eelistatavalt asustatud piirkondadest eemal.

Selliseid õppuseid korraldavad Ameerika Ühendriigid regulaarselt, et hinnata oma valimisolekut ning vajadusel täita ka enda julgeolekukohustusi. Samuti suurendatakse harjutustega NATO liitlaste treenitustaset, mis on vajalik potentsiaalsetele kriisidele reageerimiseks üle maailma.

CV-22 Osprey on kaldrootoriga multifunktsionaalne õhuvahend, mis ühendab endas helikopteri vertikaalse õhkutõusu, lendamise ja maandumise võimekuse ning lennuki kiiruse, lennuulatuse ja kütusesäästlikkuse omadused. Osprey on eelkõige mõeldud erioperatsioonide sisse- ja väljaimbumiseks (vastase territooriumil) ning varustuse täiendamise missioonideks.

MC-130J Commando II on Lockheed C-130 transpordilennukil põhinev erioperatsioonideks kohaldatud lennuk, mis on võimeline täitma nii teiste lennukite tankimisülesannet kui täiendama hävitajate relvastust.

Keri üles