Jäta menüü vahele

Ameerika Ühendriikide maaväe ülem kindral Randy A. George tegi kiirvisiidi Eestisse

Pühapäeval, 9. juunil käis Eestis kiirvisiidil Ameerika Ühendriikide maaväe ülem kindral Randy A. George, kes kohtus kaitseväe juhataja asetäitja brigaadikindral Andrus Meriloga ning külastas Eestis teenivaid Ameerika Ühendriikide sõdureid.

Kohtumisel arutati nii kahepoolseid liitlassuhteid ja võimearendusi puudutavaid koostööküsimusi, aga ka laiemalt NATO tegevust ja plaane puudutavaid teemasid.

„Eesti kaitseväe ja Ameerika Ühendriikide maaväe vaheline praktiline koostöö nii erinevates kriisipiirkondades kui valmistumisel NATO kaitseks on olnud pikaajaline ja tulemuslik. Lähitulevikus on meie ühine eesmärk süvendada liitlassuhteid veelgi läbi reaalse võitlusvõime arendamise ja üldise heidutussõnumi võimendamise,“ ütles kaitseväe juhataja asetäitja brigaadikindral Andrus Merilo. Merilo avaldas heameelt ka selle kohtumise käigus saadud kindla ja positiivse toetuse üle, lisades, et Eesti ei ole NATO idatiival potentsiaalse sõjalise ohu ohjamises üksi, vaid koos liitlastega.

Ühiselt arutati ka regionaalseid julgeolekuplaane ning osapoolte rolle ja võimalikke tegevusi tulevikuperspektiivis nii sõjalise valmisoleku kui selleks vajalike plaanide ning õppuste elluviimisel.

„Kaitsevaldkond on kindlaks toetuspinnaks Ühendriikide ja Eesti vahelisele tugevale partnerlusele. Eesti on kriitiliselt tähtis liitlane NATO idatiival, panustades märkimisväärselt ühisesse rahvusvahelisse pingutusse Ukraina abistamisel. Te olete olnud lahkeks võõrustajaks Ameerika sõduritele Eestis ning me jätkame ühiselt sõjalise valmisoleku arendamist, tehes seda näiteks läbi iga-aastaste õppuste Kevadtorm ja Saber Strike,“ ütles Ameerika Ühendriikide maaväe ülem kindral Randy A. George.

Eesti kaitseväe juhataja asetäitja tänas ameeriklasi nende vankumatu toetuse ja panustamise eest siinsesse julgeolekusse ning Ühendriikide maaväe ülem tunnustas Eesti kaitsevaldkonda pühendunud aktiivse tegutsemise eest riigikaitse arendamisel.

Keri üles