Jäta menüü vahele

Best Warrior võistlus USA-s oli Eesti sõdurite jaoks edukas

Ameerika Ühendriikide Maryland osariigis toimusid 8.-13. märtsini võistlused, kus osavahel võtsid mõõtu sõdurid nii Eestist, Ameerika Ühendriikidest kui Bosnia ja Hertsegoviinast, et selgitada välja oma ala parima.

USA-s Marylandis selgitati neli päeva kestnud võistlusel välja parimad sõdurid. Parima võitleja tiitlit püüdsid teenistujad kolmest riigist – Eestist, Ameerika Ühendriikidest ning Bosnia ja Hertsegoviinast. 1. jalaväebrigaadi esindas 8.-13. märtsil toimunud võistlusel kolm meest, kes kõik oma oskustega silma paistsid.

„Võistlus oli tegelikult igati jõukohane, kuid pakkus omajagu väljakutseid. Valmistusime ürituseks lisaks kehalisele treeningule ka Tapal paiknevate USA liitlasvägedega, kellega tegime läbi esmaabiharjutusi ning harjutasime relvade kokkupanekut,“ ütles enda kategoorias võidu saavutanud nooremveebel Maru-Mehis Kore.

„Lisaks sain võistlusel ära kasutada enda tugevaid külgi, milleks on hea vastupidavus ja orienteerumine. Seega võitsin nii kiirrännaku kui orienteerumise harjutused. Kiirrännak oli muidugi paras katsumus, sest paljude tõusude ja laskumistega maastikul tuli läbida ligikaudu 20km ning selleks oli aega kolm tundi. Kokkuvõttes jäin sooritusega igati rahule ning koostöö teiste sõduritega oli väga hea kogemus,“ lisas nooremveebel Kore.

Selleks, et osavaima sõduri tiitlit püüda, pidid osalejad lahendama erisuguseid ülesandeid. Nelja päeva sisse mahtus kirjalik essee, USA armee üldfüüsiline test, sõdurite lahingülesanded, kirjalik sõduri üldteadmiste test, 12. miili (19,3 km) pikkune kiirrännak mägisel maastikul, päevane taktikaline laskmine, takistusriba läbimine, öine taktikaline laskmine, öine ja päevane orienteerumine ning vastupidavuse jooks.

Lisaks nooremveebel Korele olid 1. jalaväebrigaadist esindatud reamees Raimond Uibo ja nooremleitnant Rener Uibopuu. Reamees Uibo saavutas enda võistlusklassis teise koha, teenides esimese kohaga võrdselt punkte. Nooremleitnant Uibopuu saavutas tugeva konkurentsiga võistlusklassis kolmanda koha.

Keri üles