Jäta menüü vahele

Diviisi staabi- ja sidepataljon tähistas 105. sünnipäeva

Diviisi staabi- ja sidepataljon tähistas täna Paides väeosa 105. aastapäeva piduliku rivistusega, millest võtsid osa ka nii nooremallohvitseride kursuse kui autojuhtide erialakursuse lõpetanud ajateenijad kui nende lähedased.

„Läbitud kursused on olnud rasked ning pakkunud teile piisavalt väljakutseid, andmaks teile parima ettevalmistuse edasiseks teenistuseks. Alates tänasest te ei vastuta enam ainult enda eest, vaid ka enda meeskonna eesmärkide saavutamise eest ning muidugi ka selle eest, et nad oleks õigel ajal õiges kohas,“ ütles staabi- ja sidepataljoni ülem kolonelleitnant Veiko Raaper.

Nooremallohvitseride erialakursuse eksam ehk lõpurännak toimus 21.-23. novembril ja see oli kursuse kõige suuremaid väljakutseid pakkunud osa õppuritele, kus kontrolliti omandatud teadmisi ja oskusi. Lõpurännakule järgnes allohvitseriks ristimise tseremoonia Padise kloostris, millest võttis osa üle 50 autojuhi erialakursuse läbinud sõduri diviisi staabi- ja sidepataljonist.

Septembris alanud kursuse jooksul omandasid ajateenistust läbivad ja tegevväelasest õppurid diviisi staabi- ja sidepataljonist, logistikapataljonist, brigaadi õhutõrjepataljonist, küberväejuhatusest ja toetuse väejuhatuse varustuspataljonist instruktoritele vajalikke juhtimise ja pedagoogilisi erialateadmisi. Suvise kutse jaoülematest saavad järgmise aasta alguses ajateenistust alustavate sõdurite esimesed juhendajad.

Staabi- ja sidepataljoni sünnipäevaks loetakse 21. novembrit 1918, kui veidi alla nädala pärast Eesti kaitseväe loomist rajati staabi toetuseks ja sidetööde tarbeks lahinguväljal inseneripataljon ja selle juurde Tallinna traadita telegraafijaam. Esialgu tegutses niinimetatud sädetelegraaf inseneripataljoni koosseisus, 1924. aastast koondati sidealad sidepataljoni alla. Pataljon taasloodi 29. oktoobril 1993.

Staabi- ja sidepataljon kuulub kaitseväe diviisi koosseisu ülesandega korraldada kaitseväe juhtimistoetust ja selle väljaõpet.

GALERII

 

Keri üles