Jäta menüü vahele

Diviisi staabi- ja sidepataljonis, küberväejuhatuses ja õhuväe lennubaasis on avatud uste päevad

Täna ja homme toimuvad Ämari linnakus küberväejuhatuse, õhuväe lennubaasi ning diviisi staabi- ja sidepataljoni lahtiste uste päevad, mida külastab ligi 1300 lasteaialast ja kooliõpilast.

„Lahtiste uste päev on alati olnud oodatud sündmus nii pataljonile, kui ka koolidele ja lastaedadele. See pakub vaheldust mõlemale poolele, tõstab kaitsetahet noorte seas ning toob kaitseväe ühiskonnale lähemale,” ütles diviisi staabi- ja sidepataljoni ülem kolonelleitnant Veiko Raaper.

„On juba tore traditsioon, et kutsume lapsi ja noori endale külla ning tutvustame sõdurielu ja enda üksuste tegevusi,“ ütles küberväejuhatuse staabiülem kolonelleitnant Erkki Õlijas. „See on alati olnud menukas sündmus, sest kaitseväega tutvumine on lastele olnud põnev. Teisalt aga tugevdab see ka üksuste ühtekuuluvustunnet.“

Lahtiste uste päevadel tutvustasid küberväejuhatuse ning diviisi staabi- ja sidepataljoni kaitseväelased külalisetele sõduri varustust, tehnikat, relvastust ning näitasid sõdurite igapäevaelu nii kasarmus kui ka välilaagris. Õhuväelased tutvustasid lennubaasi päästetehnikat ja kopterit.

Kokku olid kaitseväelased Ämari linnakusse üles seadnud kümme näitusepunkti ja töötuba, kus oli võimalus aktiivselt kaasa lüüa ja tutvuda kaitseväelaste teenistuse erinevate tahkudega. Näiteks näitasid strateegilise kommunikatsiooni keskuse kaitseväelased, kuidas nad iga päev sündmusi kajastavad ja pildile püüavad või otseülekannet teevad, ning küber- ja infooperatsioonide keskuse võitlejad tutvustasid küberkaitse maailma. Kõik huvilised saavad proovida täpsust palliviskega ning tutvuda meditsiinimeeskonna sõiduki ja varustusega.

Samuti tähistab staabi- ja sidepataljon väeosa 30. taasloomise aastapäeva ning lisaks muudele sündmustele on laupäeval pataljoni külastama kutsutud äsja ajateenistust alustanud sõdurite lähedased.

FOTOD

Keri üles