Jäta menüü vahele

Eesti ja liitlaste kaitseväelased selgitasid parimad korvpallis

Eile ja täna Õismäe sportmängude hallis peetud kaitseväe korvpalli meistrivõistlustel osutus parimaks sõjaväepolitsei Vahipataljoni meeskond, teisele kohale tuli 1. jalaväebrigaad ning kolmandale toetuse väejuhatus.

„Mängin TalTechi tiimi eest nii esiliigat kui ka meistriliigat. Tegelikult on kaitseväelaste tase korvpallis päris kõva. Meil on ülihästi läinud, vahed on olnud 20-30 punkti meie kasuks. Igas pataljonis on kolm-neli meest, kes aitavad teisi ja tõstavad nii meeskonna tugevust,“ ütles Vahipataljoni meeskonnas mänginud reamees Martin Otto Parve. „Vahipataljonis saavad professionaalsel tasemel sporti tegevad ajateenijad kaks-kolm korda nädalas väljas treeningutel käia, et taset üleval hoida.“

Kaitseväe korvpalli meistrivõistlustel osalesid kaitseväe peastaabi, sõjaväepolitsei Vahipataljoni, mereväe, 1. ja 2. jalaväebrigaadi, toetuse väejuhatuse ning küberväejuhatuse üksused. Koos liitlaste lahingugrupi meeskonnaga olid mõõtu võtmas kokku 10 võistkonda.

„Kohtusime paljude Eesti kaitseväelastega ja tõdesime, et võistluse tase oli väga kõrge. Koos sportimine muutis kogu suhtluse väga sõbralikuks ja vahetuks,“ ütles võistlusel osalenud NATO lahingugrupi võistkonna kapten kapral Simon Lutaaya. „Meie võistkond on väga rahul, sest eestlased olid väga külalislahked. Loodame, et jõuame Eestis olles veel sarnastest üritustest osa võtta.“

Korvpalli meistrivõistlused algasid 19. novembril alagrupimängudega. 20. novembril toimusid kohamängud, mis päädisid kaitseväe parimaid selgitava finaalmänguga.

Kaitseväe korvpalli meistrivõistluseid korraldatakse iga-aastaselt. Võistluste eesmärk on populariseerida ning edendada korvpalli mängimist kaitseväes, selgitades riigikaitsjate hulgas välja selle ala parimad.

Kaitseväe eestvedamisel toimub aastas kümmekond meistrivõistlust, mille korraldamine üksustes töötavate spordiinstruktorite vahel ära jagatakse. Võistlustest saavad osa võtta ajateenijad, tegevväelased ning Eestis paiknevad liitlased.

Fotod: https://pildid.mil.ee/index.php?/category/59694

Keri üles