Jäta menüü vahele

Eesti jalaväerühmal Afganistanis täitus pool teenistusajast

Käesoleval nädalal täitus Eesti kontingendil Afganistanis pool teenistusajast, mis langes kokku Eesti Vabariigi 103. aastapäevaga. Sel puhul toimus Kabuli baasis pidulik rivistus, kus anti ülendatud kaitseväelastele üle nende uued auastmetunnused.

„Siin me oleme, vabad ja uhked oma riigi üle, seistes õlg-õla kõrval oma liitlastega,“ ütles Eesti kontingendi vanem kolonelleitnant Vladislav Belov toimunud rivistusel.

Pidulikule rivistusele järgnes ühispildistamine koos kindral Austin Scott Miller`iga, kes on välisoperatsiooni Resolute Support ülemaks alates 2018. aasta sügisest. Oma lühikeses sõnavõtus tänas kindral ka Eesti kontingenti tema teenistuse eest ning õnnitles Eesti Vabariigi 103. aastapäeva puhul nii välisoperatsioonil viibivaid Eesti sõdureid kui kõiki eestlasi.

Seejärel edastasid videosilla vahendusel kontingendile oma tervitused president Kersti Kaljulaid ja kaitseväe juhataja kindralleitnant Martin Herem. Sellele järgnes ühine lõunasöök singirullide ja koogiga ning Eesti teemaline mälumäng.

Operatsioon Resolute Support on NATO juhitud missioon Afganistanis, mille raames koolitatakse, nõustatakse ja abistatakse Afganistani valitsust ja kaitsejõude. Missioon sai alguse 1. jaanuaril 2015. Eesti kaitsevägi osaleb missioonil alates kevadest 2018 rühma suuruse jalaväeüksusega.

Praegusel välisoperatsioonil viibiv jalaväerühm RSM Estpla-06 on Scoutspataljoni sõduritest koosnev jalaväerühm, mis teenib Kabulis. Eesti üksuse põhiülesanneteks kuuekuulise rotatsiooni ajal on liitlaste instruktorite ja nõustajate eskort ning julgeoleku tagamine. Lisaks jalaväerühmale viibib kohal ka rahvuslik toetuselement, kelle ülesanne on Eesti üksuste toetamine igapäevaste tööülesannete täitmisel.

Keri üles