Jäta menüü vahele

Eesti kaitseväelased Iraagis tähistasid võidupüha rivistuse ja võistlustega

Operatsioonil Inherent Resolve teenivad kaitseväelased tähistasid nädalavahetusel Võnnu lahingu aastapäeva ja jaanipäeva traditsioonilise rivistusega, tunnustasid parimaid ergutusega ning võtsid liitlassõduritega mõõtu sõjalis-sportlikul võistlusel.

„Meie esiisade ennastsalgav vägitegu on eeskujuks kõikidele riigikaitsjatele. Võnnu lahingus saavutatud tulemus ja võit Landesveeri üle annab õigust olla uhke ja kindlustunnet, et ükskõik kui suur või tugev vaenlane meie riiki ka ei ründaks, Eesti sõduri sitkus, järjekindlus ning võidutahe aitavad meil oma ülimat ülesannet täita,“ ütles pühapäeval Erbili õhuväebaasis toimunud rivistusel Eesti kontingendi ülem kolonel Vesse Põder. „Ka siin, Iraagis, on Eesti sõdur pälvinud vaid kiidusõnu nii koalitsiooni- kui ka kohalikelt partneritelt ning näidanud meie eelkäijatele omast pühendumust ja professionaalsust. Head võidupüha!“

Rivistusel ergutati silmapaistvamaid kaitseväelasi ning kinnitati ka uusi auastmetunnuseid.

Laupäeval võtsid omavahel mõõtu Eesti ja Soome kontingentide poolt korraldatud sõjalis-sportlikul võistlusel „Midsummer Day Competition“ 16 võistkonda, et selgitada välja parimad köieveos, võrkpallis, mälumängus ning meditsiiniteemalisel võistlusel.

Operatsioonil Inherent Resolve Iraagis teenib kokku ligikaudu 110 Eesti kaitseväelast, kes on jaotatud kolme allüksusse: sõjalise nõustamise grupis teenivad staabiohvitserid ja allohvitserid, jalaväekompanii Estcoy-20 ning rahvuslik toetusüksus.

Ameerika Ühendriikide juhitava operatsiooni Inherent Resolve eesmärk on nõustada ja toetada Iraagi kohalikke julgeolekujõudusid riigikaitsesüsteemi ülesehitamisel, et nad suudaksid iseseisvalt alistada islamiäärmuslikke rühmitusi ning tagada riigis rahu ja stabiilsust. Islamiäärmuslus ohustab turvalisust Euroopas ja kogu maailmas. Eesti kaitseväe kontingent panustab operatsioonile alates eelmise aasta aprillist ja osalemise mandaadi suurus on 110 kaitseväelast. Oma osalusega näitab Eesti, et on valmis toetama oma liitlaseid ning panustama julgeoleku tagamisse just seal, kus asuvad suured julgeolekuohud Euroopa ja NATO liikmesriikide jaoks.

Galerii

Keri üles