Jäta menüü vahele

Eesti koolilapsed saatsid Malis teenivatele kaitseväelastele häid soove ja tervitusi

Nissi põhikooli 5. klassi õpilased saatsid Malis Prantsusmaa juhitaval mässutõrjeoperatsioonil Barkhane osalevatele Eesti kontingendi kaitseväelastele isetehtud joonistustega häid soove ja tervitusi.

Teosed valmistasid õpilased kooliülesande käigus, kus omavahel põimiti nii emakeele kui ka kunstiõpetuse tunnid. Lisaks võimaldas ülesanne õpilastel lähemalt tutvuda Eesti kaitseväelaste tegevustega Malis.

Klassijuhtaja ja emakeele õpetaja Evelin Alliksaar ütles, et see oli laste jaoks väga põnev, positiivne ning hariv väljakutse. „Täiendavaid küsimusi keegi ei küsinud ja rohkem seda ülesannet tol hetkel ei kommenteeritud, aga tervitusi uurides paistis laste huvi ja siirus välja. Nende head soovid olid südamest kirjutatud ja pildid hoolega joonistatud. Tore oli näha, et lapsed võtsid projekti tõsiselt ja mõistsid, et see, mida nad teevad, mõjutab pärisinimesi, mitte ei ole lihtsalt tavaline koolitöö. See oli kindlasti neile suureks motivaatoriks, miks üldse sellest projektist osa võtta,“ ütles Alliksaar.

Malis teenivate kaitseväelaste muljed luuletusi ja tervitusi lugedes ning joonistusi nähes olid ülevad. Oli tunda, et lapsed on vaeva näinud ning püüdlikult oma soovid ja mõtted kirja pannud. Eesti kontingendi sõdurite eritunnustus läheb Kendro Jaanikivi loomingule, milles oli loominguliselt ühendatud nii joonistus kui ka südamlik tervitus.

Eesti kontingent tänab usinaid koolilapsi kingituse eest ning saadab neile omapoolsed tervitused ja tänusõnad.

Eestlased on Mali Gao linna läheduses paiknevas Prantsusmaa baasis neljakuuliste rotatsioonidega teenistuses alates 2018. aastast. Hetkel Malis teeniv jalaväerühm ja toetuselement naasevad Eestisse augustikuus, kui teenistuskohustused võtab üle järgmine Eesti üksus.

Prantsusmaa mässutõrjeoperatsioon Barkhane eesmärk on toetada viie Saheli regiooni riigi (Mauritaania, Mali, Burkina Faso, Niger, Tšaad) võitlust islamiäärmuslastega ja anda seeläbi panus Euroopa-suunalise ebaseadusliku immigratsiooni ja inimkaubanduse tõkestamiseks.

GALERII

Keri üles