Jäta menüü vahele

Eesti merevägi harjutas liitlastega koostööd

Eesti mereväe laev EML Wambola harjutas eile Läänemerel koostööd Ameerika Ühendriikide Arleigh Burke’i klassi hävitaja USS Porteriga.

„Me harjutasime erinevaid laevadevahelisi sidepidamisviise kui ka mõlema laeva meeskonna liikmete vahetust,“ ütles USS Porteri komandör kaptenleitnant Joseph Hamilton. „Selliste harjutuste eesmärk on tugevdada koostööd meie liitlastega, et tagada julgeolek Läänemere piirkonnas.“

Sidepidamiseks kasutati nii signaallippe kui ka morsekoodi. Meeskonnaliikmete vahetuseks veesati USS Porteri pardalt kummipaat, millega harjutuse vältel vahetati meeskonnaliikmeid.

Meeskonnaliikmete vahetamise käigus jagasid mõlema riigi mereväelased enda teadmisi ja oskusi ning tutvustasid teineteisele, kuidas käib töö kummalgi laeva pardal.

Ligi neljatunnise harjutuse vältel sooritasid laevad erinevaid manöövreid, mille ajal hoidsid nad teineteisest paarisaja meetri kaugusele.

„Harjutused läksid väga hästi ning pakkusid nii tegevväelastest kui ka ajateenijatest meeskonnaliikmetele suurepärast väljakutset, sest iga päev ei teki võimalust sellise liitlaslaevaga koostööd teha,“ ütles EML Wambola komandör vanemleitnant Krister Sooväli

USS Porter saabus Eestisse visiidile esmaspäeval, et täiendada laeva varusid ning valmistuda järgnevateks ülesanneteks. Sadamakülastuse ajal võtsid USS Porteri meeskonnaliikmed osa heaolu ja vabatahtliku töö projektidest koostöös Ameerika Ühendriikide Suursaatkonnaga.

USS Porter on Läänemerel viibides harjutanud koostööd mitmete laevadega. Vahetult enne Eestisse saabumist harjutas USS Porter Läänemerel koostööd Soome ja Suurbritannia mereväe sõjalaevadega.

GALERII

Keri üles