Jäta menüü vahele

Eesti õhuväelased osalesid Leedus toimunud merepäästeõppusel Baltic Bikini

 „Oli neid, kes küll peale õppust rääkisid, et harjutused olid lihtsad ning lained oleks võinud suuremad olla. Tegelikult õppisid nad rohkem, kui tavaharjutustel,“ ütles Eesti poolse õppuse eestvedaja vanemveebel Janek Tauram. „Sileda merega meremeest ei teki,“ lisas vanemveebel Tauram tõdemusel, et kokkuvõttes läks õppus igati edukalt.

Nimelt tuli õppusel osalejatel seista silmitsi kahe-kolme meetriste lainetega, mis tegid keeruliseks ka muidu lihtsana näivad protseduurid. Nii harjutasid õhusõidukite meeskonnaliikmed kuidas tegutseda lennuõnnetuse korral, kuidas pääseda õhusõidukist kui see on teinud hädamaandumise vette ning millised tegevused järgnevad peale seda nii vees kui kopteri päästmise ajal.

Lisaks harjutati 2-meetri sügavusel vee all õhusõiduki kabiini imiteerivast raudpuurist turvarihmadest vabanemist ja väljumist.

Õppusele olid kaasatud lennubaasi kiirpaadimeeskond, erioperatsioonide väejuhatus, Leedu mereväe miinijahtija Jotvingis N42 ning kopterid Eurocopter AS365 N3 Dauphin ja MI-17, mis aitasid õppusel osalejaid pinnalt päästa.

Baltic Bikini on kolme Balti riigi ühine õhuvägede merepäästeõppuste seeria, mis sai alguse 2004. aastal Taani kuningliku õhuväe eestvõtmisel. Lisaks kolme riigi õhuväelastele osalevad õppusel ka korraldava riigi mereväelased ning päästeteenistuste töötajad.

Keri üles