Jäta menüü vahele

Eesti sangpommispordi liidu presidendiks valiti Eesti kaitseväe peastaabis teeniv ohvitser

Sellel nädalavahetusel valiti kaitseväes teeniv kolonelleitnant Erki Soo Eesti sangpommispordi liidu presidendiks.

„Viimaste aastatega olen tajunud, et nii sangpommispordil kui ka spordivahendil on palju suuremat potentsiaali, kui me täna seda Eestis oskame ehk näha. Tegemist on lihtsa spordivahendiga, kuid võimalusi treenimiseks ja füüsilise vormi parandamiseks on tohutult. Sordivahendina sobib see peaaegu kõikidele,  nii noortele, kui ka vanematele inimetele, naistele ja meestele,“ ütles sangpommi liidu president kolonelleitnant Erki Soo ning lisas, et läbi selle on võimalik ka suurendada sangpommispordiga tegelevate sportlaste hulka, mis on ka üks liidu eesmärkidest.

Esimene kokkupuude sangpommiga oli kolonelleitnant Erki Sool kadetina kõrgemas sõjakoolis, kui sai osaletud 2001. aastal Kaitseväe Meistrivõistlustel. Süsteemsemalt treenima hakkas antud spordialal 3 aastat tagasi, kui sai alustatud 15 nädalase treeningtsükliga, et osaleda Kaitseväe 2019. aasta sangpommispordi meistrivõistlustel.

Kolonelleitnant Erki Soo sõnul on sangpommisport täna kaitseväes heal tasemel, seda näitavad nii Kaitseväe Meistrivõistluse tulemused, kui ka Eesti ülestel võistlustel saavutatud kohad ja tulemused.

„Sangpommisport on kaitseväes alati au sees olnud ning võistlused toimuvad nii Kaitseväe kui ka Balti sõjaväespordi tasandil. Kolonelleitnant Erki Soo on pikaaegne sangpommispordi sportlane ja viimastel aastatel ka Kaitseväe sangpommi esindusvõistkonna eestvedaja. Ise näen tema kandideerimist ja valituks osutumist sangpommi alaliidu presidendiks loogilise jätkuna. Omalt poolt soovin edu selle universaalse treeningvahendi ja treeningute laiapõhjaliseks arendamiseks Eestis,“ ütles kaitseväe spordijuht Mikk Sarik.

Sangpommi liidu presidendi jaoks esimene väljakutse on Eesti meistrivõistluste edukas läbiviimine novembri lõpus.

Iga aasta korraldatakse kaitseväe sangpommispordi meistrivõistlusi, mille eesmärk on populariseerida ning arendada sangpommisporti kaitseväes, selgitades sealjuures välja riigikaitsjate seas selle ala parimad.

Keri üles