Jäta menüü vahele

Eesti sõdurid tähistasid Malis veteranipäeva

Hiljuti Malis operatsioonil Barkhane teenistust alustanud Eesti kaitseväelased jõudsid intensiivsest sisseelamisperioodist hoolimata leida tihedas ajagraafikus ruumi, et ühiselt veteranipäeva tähistada.

Veteranipäeva ürituste raames pandi üheskoos teadmised proovile temaatilisel viktoriinil, puhuti sõdurijuttu ning nauditi enda valmistatud grill-liha ja Eesti ettevõtete poolt kodumaalt saadetud tuttavaid maitseid. Ühise vaikuseminutiga austati teenistuses hukkunud ja haavata saanud kamraade.

„Me langetame pea langenute auks, kes on andnud enda poolt kõige väärtuslikuma – elu. Oluline on meeles pidada ja väärtustada nende panust. Anname au!,“ ütles Eesti kontingendi vanem major Allar Eesmaa.

Veteranipäeva tähistamisega liitusid ka MINUSMA operatsioonil teenistuses olev Eesti staabiohvitser ning esindajad Prantsuse Võõrleegioni kõrbesõja pataljonist, mille koosseisus Eesti jalaväerühm teenib.

Veteranikuu lõpuni kestab Barkhane baasis ka sinilillekampaania, mille tulemusel on juba praeguseks kogutud pea neljasaja euro suurune annetus MTÜ Eesti Vigastatud Võitlejate Ühingu ning veteranide toetuseks.

Jalaväerühm Estpla-36 alustas Malis teenistust eelmise nädala alguses. Selle käigus on rühm osalenud Prantsuse kaitseväe instruktorite poolt läbi viidud väljaõppes, kuulanud Mali elu-olu, ajalugu ja konflikti olemust tutvustavaid loenguid ning alustanud ka teenistusülesannete täitmist.

Veteranipäeva järgsel varahommikul sooritas Estpla-36 oma esimese motoriseeritud rännaku, mille eesmärgiks oli laskepäeva korraldamine, kus veenduti relvade töökindluses alates üksikvõitleja kuni soomustehnika relvastuseni välja. Koos rahvusliku toetuselemendi ja erialaspetsialistidega on Eesti kontingendi suurus Gaos paiknevas Barkhane’i baasis kokku ligi 50 inimest.

Prantsusmaa mässutõrjeoperatsiooni Barkhane eesmärk on toetada viie Saheli regiooni riigi (Mauritaania, Mali, Burkina Faso, Niger, Tšaad) võitlust islamiäärmuslastega ja anda seeläbi panus Euroopa-suunalise ebaseadusliku immigratsiooni ja inimkaubanduse tõkestamiseks. Lisaks Eestile toetab operatsiooni Ühendkuningriik transpordihelikopteritega ja Hispaania õhuväekomponendiga.

MINUSMA missiooniga toetatakse Mali piirkonna stabiliseerimist erinevate tegevustega – riigivõimu taastamine kogu riigi territooriumil; poliitilise dialoogi ja valimiste toetamine; tsiviilisikute kaitse; inimõiguste kaitse korraldamine ja edendamine; humanitaarabi andmise toetamine; kultuuriväärtuste säilitamine; riigisisese ja rahvusvahelise õiguse rakendamise toetamine.

Fotod: https://www.pildid.mil.ee/index.php?/category/59886

Keri üles