Jäta menüü vahele

Eesti suurima autojuhikursuse lõpetas 1. jalaväebrigaadis pea 400 sõdurit

Tapa linnakus lõppes 1. jalaväebrigaadi tagalapataljoni poolt korraldatud Eesti suurim autojuhikursus, kus erinevate sõidukite juhtimist õppis kokku pea 400 sõdurit brigaadi erinevatest allüksustest.

„Kursuse ajal olete õppinud rohkem, kui autojuhikursuslased tavapäraselt – lisaks sellele, et liiklusreeglid ja autojuhi kohustused on peas, oskate te sõidukeid hooldada, juhtida neid ekstreemsetes oludes ning parkides neid ka „nähtamatuks muuta“,“ ütles kursuse lõpurivistusel 1. jalaväebrigaadi tagalapataljoni ülem kolonelleitnant Indrek Lilleorg. „Pidage meeles, et teie teenistusest ja hoolsusest sõltub terve brigaadi lahinguvõime – teie vastutate selle eest, et relvavennad jõuaksid turvaliselt õigeks ajaks õigesse kohta.“

Eelmisel nädalal lõppenud 1. jalaväebrigaadi autojuhikursus algas septembris ning kestis 13 nädalat. Kursuse vältel õpetati sõduritele nii B, C, CE, D, T, kui ADR kategooriaid, kokku toetas väljaõpet kolm autokooli üle Eesti. Lisaks õppisid tulevased autojuhid põhjalikult erinevate kaitseväe sõidukite hoolduspõhimõtteid, raskendatud tingimustes sõidukite juhtimist ning autode maskeerimist.

Tagalapataljoni operatiivsektsiooni vanemallohvitseri staabiveebel Janek Looritsa hinnangul oli tänavune kursus eelnevatest tõhusam. E-õpperakenduse Liikluslab kasutuselevõtt andis sõduritele võimaluse testida ja kinnistada oma teadmisi neile sobilikul ajal ja kohas kasvõi ööpäevaringselt.

„Lisaks muutis erinevate kategooriate õpetamise jagamine autokoolide vahel lihtsamaks nii planeerimisprotsessi kui ka kursuse administreerimist,“ lisas staabiveebel Loorits.

Kokku koolitab 1. jalaväebrigaad aastas üle 500 autojuhi.

1. jalaväebrigaad on kaitseväe peamine manööverüksus, kuhu kuulub enamik ajateenistuse jooksul väljaõpetatavatest üksustest. Brigaadi allüksused õpetatakse välja kaitseväe eri väeosades ja arvatakse pärast väljaõppe läbimist reservi brigaadi koosseisus.

Galerii 

Keri üles