Jäta menüü vahele

Eestis planeeritakse NATO suurimat side- ja infotehnoloogilisi lahendusi arendavat õppust

Täna algas Tallinnas ligi viiesaja osalejaga side- ja infotehnoloogilisi lahendusi arendava rahvusvahelise õppuse CWIX23 planeerimiskonverents.

„Eesti kaitseväe jaoks on see õppus oluline, et tagada side- ja juhtimisalane valmisolek liitlaste vastuvõtmiseks,“ ütles konverentsi korraldaja Eestis küberväejuhatuse staabiohvitser kapten Peeter-Alvin Hallika.

CWIX (Coalition Warrior Interoperability Excercise) algplaneerimiskonverents toimub 8.-11. novembrini Tallinnas Radisson Blu Olümpia hotelli konverentsikeskuses. Konverentsil osaleb ligi 500 inimest 35 riigist ning rahvusvahelistest organisatsioonidest, nagu Euroopa Liit, NATO staabid ja allorganisatsioonid.

Õppuse planeerimiskonverentside asukohti roteeritakse liikmesriikide vahel. Eesti korraldab CWIX konverentsi esimest korda. Õppus ise toimub igal aastal juunis samaaegselt üle maailma, kuid selle juhtelement ja peamine tegevuspaik asub ühendvägede väljaõppekeskuses Bydgoszczis, Poolas.

CWIX on NATO alliansiülene info- ja kommunikatsioonitehnoloogia koostegevusharjutus, kus uuritakse ja katsetatakse NATO liikmes- ja partnerriikide militaarside- ning infotehnoloogilisi lahendusi ja nende koostöövõimet. Õppus keskendub tark- ja riistvara testidele, mille käigus katsetatakse ning arendatakse rahvuslike ja alliansiüleste side- ja infosüsteemide ühilduvust.

CWIX on suurim omataoline õppus NATOs, mille laiendatud eesmärk on alliansi sidevõrkude ja infosüsteemide ühenduvuse tagamine võimalikeks operatsioonideks alates esimesest päevast.

Galerii

Keri üles