Jäta menüü vahele

Eestisse saabus visiidile Ameerika Ühendriikide sõjalaev

Täna sildus Tallinna Vanasadamas planeeritud sadamakülastusele Ameerika Ühendriikide hävitaja USS Paul Ignatius.

„Olen väga põnevil, et saan tuua laeva ja meie meeskonna Tallinna, et jätkata tugevat koostöö arendamist Eesti ning Eesti kaitseväega,“ ütles USS Paul Ignatiuse komandör kaptenleitnant Aaron Arky. „Tallinn on meie esimene sadamakülastus Läänemeres tegutsedes ja oleme huvitatud piirkonna rikkaliku kultuuri kogemisest. Ootan külalisi USS Paul Ignatiuse pardal ja olen selle võimaluse eest tänulik”.

Sadamakülastuse vältel korraldab laeva meeskond pardal vastuvõtu Eesti mereväe, Balti riikide ja Vabariigi Valitsuse esindajatele.

See on laeva esimene sadamakülastus pärast operatsioonide lõpetamist polaarjoonel. Laeva kohalolek Läänemerel näitab Ameerika Ühendriikide mereväe jätkuvat pühendumust Euroopa piirkonna kollektiivkaitsele ning tugevdab Ameerika Ühendriikide ja Eesti vahelisi suhteid.

Sadamas olles turvavad laeva merelt Eesti mereväe väekaitsekaatrid EML Risto ja EML Roland, perimeetrit valvab sõjaväepolitsei ning läviohvitseridena toetavad kogu visiidi vältel Kaitseliidu Tallinna maleva Meredivisjoni liikmed.

USS Paul Ignatiuse visiit on tänavu Eestis juba kolmas Ameerika Ühendriikide laeva sadamakülastus. Viimati saabusid Tallinnasse visiidile Ameerika Ühendriikide dessantlaevad USS Gunston Hall augusti alguses ja USS Kearsarge maikuus.

USS Paul Ignatius (DDG-117) on Ameerika Ühendriikide Arleigh Burke klassi hävitaja, mis on mõeldud mitmefunktsionaalseteks operatsioonideks: alates merekontrollist ja jõudude suunamisest kuni rahuaja kohaloleku ning humanitaar- ja kriisiabini.

GALERII

Keri üles