Jäta menüü vahele

Eestisse saabusid NATO 1. alalise miinitõrjegrupi liitlaslaevad

Neljapäeval, 9. novembril sildusid Miinisadamas ja Hundipea sadamas planeeritud visiidile tulnud NATO 1. alalise miinitõrjegrupi laevad, kes valmistuvad ühiseks miinitõrjeoperatsiooniks Eesti mereväega.

„Olen väga rahul järjekordse Tallinna visiidiga ja võimalusega teha kahjutuks ajaloolisi lõhkekehi Eesti territoriaalvetes. See on suurepärane võimalus tõestada meie sõjalist valmisolekut ja tugevdada sidet Eesti liitlastega,” ütles NATO 1. alalise miinitõrjegrupi ülem kaptenleitnant Piotr Bartosewicz

Miinisadamasse ja Hundipea sadamasse saabus täna hommikul kaks Poola miinijahtijat ORP Hancza, ORP Druzno, Belgia miinijahtija BNS Crocus ja Hollandi miinijahtija HNLMS Vlaardingen ning Poola staabilaev ORP Czernicki. Järgnevate päevade jooksul saabub ka Saksa miinijahtija FGS Bad Bevensen ning Leedu miinijahtija LNS Skalvis.

Eesti on NATO 1. alalisse miinitõrjegruppi panustanud alates 2005. aastast nii staabilaevade kui miinijahtijatega ning mehitanud üksuse ülema ja staabi ametikohti. Miinijahtijaga panustatakse üksusesse iga-aastaselt.

Ühena neljast NATO merelise väejuhatuse alluvuses olevast laevadegrupist on NATO 1. alaline miinitõrjegrupp (SNMCMG1) valmidusüksus, mis pakub miinitõrjealast kompetentsi ja mille ülesandeks on olla esmaste kiirreageerijate hulgas. Grupp koosneb peamiselt liitlasriikide miinitõrjevõimekusega laevadest ning osaleb erinevate riikide harjutustel ja suurõppustel.

GALERII

Keri üles