Jäta menüü vahele

Eestisse saabusid visiidile NATO sõjalaevad

Täna hommikul saabusid Tallinna Vanasadamasse planeeritud sadamakülastusele NATO 1. alalise mereväegrupi laevad.

„Meil on hea meel Tallinnas tagasi olla. Oleme siin selleks, et aidata tagada julgeolekut ja turvalisust Läänemere piirkonnas, kus teeme tihedalt koostööd Eesti kaitseväega,“ ütles NATO 1. alalise mereväegrupi ülem kommodoor Jeanette Morang.

Tallinna Vanasadamasse sildusid kõik kolm NATO 1. alalise mereväegrupi koosseisu kuuluvat laeva: Hollandi fregatt ja ühtlasi grupi lipulaev HNLMS Tromp (F803), Taani fregatt HDMS Esbern Snare (F342) ning Norra tanker HNoMS Maud.

Sadamakülastused on sõjalaevade jaoks oluline vaheetapp erinevate õppuste ja operatsiooniliste tegevuste vahel. „Sadamakülastus Tallinnas võimaldab meil suhelda Eesti kolleegidega, aga ka pakkuda oma meeskonnale puhkust, et valmistuda järgnevateks ülesanneteks,“ ütles kommodoor Morang.

Järgmisel nädalal suunduvad NATO 1. alalise mereväegrupi laevad Soome, kus osalevad rahvusvahelisel mereväeõppusel Freezing Winds 22.

Sadamakülastuse korraldamisele annavad oma panuse sadamatöötajad, mereväelased ja läviohvitserid Kaitseliidu Tallinna maleva meredivisjonist.

Viimati külastasid NATO 1. alalise mereväegrupi laevad Eestit tänavu juulis ning enne seda ka aprillis, pärast mida tegid grupi laevad koostööharjutuse Eesti mereväe väekaitsekaatrite ja õhuväe lennukitega

NATO alalised merejõudude grupid on püsivas valmiduses olevad üksused. Merejõudude grupid on võimelised korraldama operatsioone nii rahu- kui sõjaajal ja tagavad oma tegevusega liitlaste kohalolu ning püsiva kõrge reageerimisvalmiduse.

GALERII

Keri üles