Jäta menüü vahele

Fotod: Pioneerid varistasid vana ja ohtliku korstna

Täna hommikul varistasid pioneerieriala spetsialistid Tapa logistikapargis ligi 30-meetrilise vana ja inimestele ohtu kujutanud korstna.

„Asjaajamine algas tänavu kevadel – hakkasime kaitseväega võimalusi otsima, kooskõlastusi taotlema ja täna oli grand finale,“ ütles OÜ Riigiressursside Keskus Tapa logistikapargi juhataja Riina Männik. „Kõik läks suurepäraselt – hooned ja aknad on terved, korsten kukkus sinna, kuhu pidi ning edaspidi on meil siin palju julgem toimetada. Eesti kaitseväes teenivad professionaalid ning nende peale saab vajadusel alati loota.“

Männiku sõnul on Tapa logistikapargi kompleksi suurem osa ehitatud 1963. aastal. „Viimase kahe aasta jooksul oleme me siin väga palju vanu ja väsinud hooneid lammutanud ja need olid viiekohalised summad,“ lisas Männik.

Korstna varistamise projekti juht kapten Urmas Tonto 1. jalaväebrigaadi pioneeripataljonist ütles, et pea 30-meetrine korsten oli piisavalt huvitav objekti pioneeridele vajalikke oskuste värskendamiseks. „Aeg-ajalt pead sa oma teadmised praktiseerima, et vajalikul hetkel kõik sujuks,“ lisas ta.

Kapten Tonto sõnal eelnes kell kümme kõlanud signaalile ja korstna varistamisele põhjalik eeltöö. „Enne tööde alustamist vajas korsten stabiliseerimist – ta oli ikka väga ohtlik, esimesed 5 meetrit seisid imeväel – segu jälgi me sealt ei leidnud ning kõik vitsad olid ka puruks. Korstna õigesse kohta kukutamine nõudis lisaks pioneeride professionaalsusele kolme asja: lõhkeaine õiget paigutust, langetussälgud korstna sees ja julgestustrosse,“ lisas kapten Tonto.

Lisaks pioneeripataljoni kaitseväelastele osalesid lõhketöödel erialaspetsialistid Scoutspataljonist ja kaitseliidust.

Galerii

Keri üles