Jäta menüü vahele

Haanjas selgusid kaitseväe kiiremad suusatajad

Sel nädalal toimusid Haanjas kaks päeva kestnud murdmaa- ja patrullsuusatamise võistlused, mille käigus selgitati välja kaitseväe parimad suusatajad.

Esimesel päeval võistlesid kaitseväelased individuaalselt murdmaasuusatamises, kus olenevalt vanusest tuli osalejal läbida 10, 5 või 3 kilomeetri pikkune distants.

Meeste üldarvestuses võitis 10 kilomeetrisel distantsil esikoha nooremleitnant Sander Linnus õhuväest, kes ütles pärast võistlust, et hea raja korral on võit vaid vormistamise küsimus. „Siin Haanjas on alati teine hingamine. Sel korral oli suusk normaalne ja rada super,“ ütles nooremleitnant Linnus.

Meeste 5 kilomeetrise distantsi võitis kapten Lauri Malsroos õhuväest ning 3 kilomeetrise mõõduvõtu leitnant Priit Narusk 2. jalaväebrigaadist.

Naiste arvestuses olid võidukad nooremleitnant Mari-Liis Länik 2. jalaväebrigaadist 5 kilomeetrisel distantsil ning 3 kilomeetrisel rajal Sirli Hanni Lõuna maakaitseringkonnast ja kapten Margit Vaarma 1. jalaväebrigaadist. Kokku osales võistlusel 100 kaitseväelast.

Teisel päeval läksid neljaliikmelised võistkonnad 9 kilomeetrisele rajale patrullsuusatamises, kus lisaks suusatamisele pidid võistkondade liikmed laskma 50 meetri kaugusel asetsevaid märklaudu nii lamades kui püsti laskeasendist, kus iga möödalask liitis koondajale trahvisekundeid.

13 võistkonna seast oli parim õhuväe esindus koosseisus nooremleitnant Sander Linnus, major Rain Muru, vanemseersant Mattis Torn ja kapten Lauri Malsroos.

Kaitseväe üksuste arvestuses võitis kahe päeva kokkuvõttes esikoha 2. jalaväebrigaad, teine oli küberväejuhatus ning kolmanda koha saavutas õhuvägi.

Fotod

Keri üles