Jäta menüü vahele

Narvas Peetri platsil tähistati Vabadussõja relvarahu aastapäeva

Esmaspäeval, 3. jaanuaril möödub 102 aastat sündmusest, mis tähistas sõjategevuse lõppu Vabadussõjas. Meenutamaks vabadusvõitlejate kangelastegusid ning andmaks au sõjas langenutele korraldab 1. jalaväebrigaad koostöös Narva linnavalitsuse, Kaitseliidu Kirde maakaitseringkonna ning politsei- ja piirivalveametiga Narvas Peetri platsil rivistuse ning relvanäituse.

Tähtpäeva tähistamine Peetri platsil algab kell 10:15 piduliku rivistusega, kell 10:30 meenutatakse Vabadussõjas langenuid üle-Eestilise vaikuseminutiga. Pärast rivistust kuni kella 13:00 saab tutvuda 1. jalaväebrigaadi üksustes ning jõustruktuurides kasutusel oleva tehnika ja relvadega.

Vabadussõda oli sõda Eesti iseseisvuse kaitseks ja kindlustamiseks 28. novembrist 1918. aastal kuni 3. jaanuarini 1920. aastal, Nõukogude Venemaaga ning 1919. aasta juunis ja juulis Landeswehri vastu.

Vabadussõjas osales Eesti poolel lisaks liitlasvägede sõduritele ja vabatahtlikele 74 505 võitlejat, kellest hukkus kokku 5540 sõdurit.

Vabadussõja tulemusel tõrjuti Punaarmee Eestis välja ja Tartu rahulepinguga 2. veebruaril 1920 tunnustati Eesti riiklik iseseisvus.

Keri üles