Jäta menüü vahele

Homme tähistatakse veteranipäeva – Anname au Eesti ja Ukraina veteranidele!

Laupäeval, 23. aprillil tähistatakse Eestis riigilipu heiskamisega päikesetõusul juba kümnendat korda veteranipäeva, millega täname ja tunnustame neid mehi ning naisi, kes on sõjalistel operatsioonidel kodust kaugel tugevdanud Eesti julgeolekut ja rahvusvahelist tõsiseltvõetavust, samuti nende perekondi ja lähedasi. Sel aastal on mõtted suunatud ka Ukraina veteranide poole.

Veteranipäev on alates 2014. aastast ametlikult lipupäev, mistõttu kutsub kaitsevägi kõiki inimesi homme heiskama oma kodudel riigilipud, et näidata toetust kaitseväe ja Kaitseliidu veteranidele.

Kaitseväe ja Kaitseliidu veteranide hulka kuulub üle 3400 inimese.

Tänavusel Veteranipäeval toimub mitmeid erinevaid sündmusi:

  • Kell 7.00 kutsume kõiki heiskama riigilippu Veteranipäeva tähistamiseks.
  • Kell 11.00 toimub Eesti Sõjamuuseumis Veteranipäeva heategevuslik pannkoogihommik ja kino pärastlõuna.
  • Kell 12.00 toimub jumalateenistus Tori Eesti sõjameeste mälestuskirikus, kus leiab aset veteranide mälestustule õnnistamine.
  • Kell 13.00–14.45 toimub Tartu Lõunakeskuses veteranidele pühendatud sõpruskohtumine jäähokis, millest võtavad osa Põhja- ja Lõuna-Eestis teenivad veteranid, kaitseväelased ja kaitseliitlased.
  • Kell 15.00 stardib Tapa linnaku pääslast 1. jalaväebrigaadi T motoretk Tartusse.
  • Kell 15.00 annavad Riigikogu avatud uste päeval Mustad Kolonelid Toompea lossi hoovis tasuta kontserdi Veteranipäeva ja Riigikogu 103 aastapäeva puhul.

Kampaania tippsündmuseks on veteranipäeva auks korraldatav kontsert Veteranirock, mis toimub esmakordselt Tartus. Kell 19.00 algaval kontserdil astuvad üles Kosmikud koos Sõjaväeorkestriga, Propeller, Horror Dance Squad ja Vahipataljoni ajateenijate bänd. Veteranirocki kontserdi ülekannet on võimalik vaadata ETV2 vahendusel algusega kell 21.30.

Eesti Vigastatud Võitlejate Ühing ja Naiskodukaitse kutsuvad igal aastal aprillikuus inimesi kandma Sinilille rinnamärki kaitseväe ja Kaitseliidu veteranide ning nende lähedaste austamiseks. 

Tänavu aitavad Sinilillekampaania annetused Ida-Tallinna Keskhaigla Taastusravikliinikul soetada vajaliku käeroboti ning toetada Eesti ning Ukraina veteranide ravi- ja rehabilitatsioonivõimalusi.

Kaitseväelased on välisoperatsioonidel osalenud alates 1995. aastast ning teeninud Horvaatias, Bosnia ja Hertsegoviinas, Liibanonis, Makedoonias, Iisraelis, Süürias, Iraagis, Kosovos, Afganistanis, Malis, Adeni lahel, Vahemerel ja Kesk-Aafrika Vabariigis.

Sinilille sümboolikat saab soetada ja seeläbi annetada Eesti Vigastatud Võitlejate MTÜ-le mitmetes müügipunktides nagu Selver, Coop, Apollo raamatupoed, Karupoeg Puhh, R-Kiosk ning MyFitnessi spordiklubid, lisaks Apotheka e-pood. Koostöös Itella Smartpostiga saab annameau.ee kodulehe e-poest tellida kampaaniatooteid otse postiautomaati. Kampaania suurtoetajad on Milworks, HUUM ja GoCraft. Rohkem infot www.annameau.ee.

Keri üles