Jäta menüü vahele

Homme toimub mälestustseremoonia Kurkses hukkunud Balti pataljoni sõduritele

Reedel, 11. septembril kell 13.00 toimub Kurkse sadamas traditsiooniline mälestustseremoonia, kus mälestatakse 23 aastat tagasi meres hukkunud Balti rahuvalvepataljoni Baltbati luurerühma liikmeid.

„Kaitseväe aukohus on hukkunute pereliikmetele kinnitada, et nende sõdurite suur entusiasm, vaprus ja isamaa armastus on nähtavad ja tähtsad kivid meie tänase riigikaitse alusmüüris,“ ütles 1. jalaväebrigaadi kaplan kapten Peeter Paenurm lisades, et kaitseväe kaplaniteenistuse jaoks on oluline hoida kontakti Kurkses hukkunute peredega, mistõttu on kapten Paenurm ka koostanud hukkunud 14 Eesti sõduri lühielulugudest raamatu.

Homsel tseremoonial osaleb 1. jalaväebrigaadist Scoutspataljoni luurerühm, brigaadi kaplan kapten Peeter Paenurm ja pioneeripataljoni reservkaplan leitnant Roland Tõnisson. Tseremooniat on juhtimas kaplan kapten Tõnis Kark.

11. septembril 1997. aastal asusid 22 Balti pataljoni luurerühma kaitseväelast õppuse viimase osana jalgsi ületama Kurkse väina, sügiseses meres uppus 14 luurerühma liiget.

Keri üles