Jäta menüü vahele

Ida-Virumaal toimus demineerijate ühisharjutus Ida kõmin

Sel nädalal toimus Ida-Virumaal päästeameti demineerimiskeskuse ja kaitseväe 1. jalaväebrigaadi pioneeripataljoni demineerijate ühisharjutus Ida kõmin, mille käigus leiti 1191 lõhkekeha.

„Meie demineerijate jaoks on sellised demineerimistööd väga heaks kogemuseks, kuna säärasel harjutusel saavad nad kokkupuute vanemate lõhkekehadega, mida me oma igapäevatöös just tihti ei näe,“ ütles pioneeripataljoni demineerimismeeskonna ülem veebel Rivo Peterson lisades, et ühtlasi annab selline harjutus demineerijatele ka võimaluse praktiseerida otsimis- ja demineerimisvarustuse kasutamist.

21.- 24. septembrini Ida-Virumaal Toila vallas Valaste joa läheduses ning Sirgala ja Auvere vahelisel territooriumil toimunud harjutus oli plaaniline demineerimistööde ühistreening, kus osalesid päästeameti ja 1. jalaväebrigaadi pioneeripataljoni 10 demineerijat koos rasketehnikaga.

Õppuse nelja päeva jooksul leidsid demineerijad kokku 1191 lõhkekeha, millest kõige märkimisväärsemaks võib lugeda 250-kilost saksa lennukipommi. Sel aastal on Ida-Eestist leitud ja hävitatud juba üle 2300 lõhkekeha, mida on tavalisest üle kolme korra rohkem.

1. jalaväebrigaadi pioneeripataljoni ülesanne on lisaks ajateenijate ja reservväelaste väljaõppele koolitada rahvusvaheliste missioonide jaoks elukutselistest kaitseväelastest demineerijaid, kes teenivad pioneeripataljoni juurde kuuluva kaitseväe demineerimiskeskuse koosseisus.

Fotod

Keri üles