Jäta menüü vahele

Ida-Virumaal toimusid esimesed Eesti kaitseväe veteranide perepäevad

18-21. augustil toimusid Ida-Virumaal esmakordselt veteranide perepäevad, kus veteranid koos peredega said osa mitmekülgsest programmist ja tuletasid meelde vanu aegu.

„Veteran on veteran aastaringselt ja paljud neist on reservis olevad isikud. Ürituse eesmärk on seda veteranidele meelde tuletada ja tänada tehtud töö eest – mitte ainult veteranikuul aprillis vaid terve aasta lõikes. See aitab tekitada esmavajaliku võrgustiku, mis hõlmab ka veteranide perekondi,“ ütles ürituse korraldaja veebel Artjom Heinsaar.

Üritus algas Sirgalas, kus osalejad nautisid grilliõhtut koos välisaunaga. Samuti said veteranid ja nende lähedased tutvuda PASI-XA 180 soomukiga ning sõita ATV-dega. Vabariigi taasiseseisvumispäeval toimus ekskursioon Narva linna, kus osalejad tutvusid piirkonna vaatamisväärsustega ning külastasid Narva linnust. Päeva lõpetas sõit jõetrammiga Narva-Jõesuusse.

Toetuse väejuhatuse toetusteenuste keskus koostöös MTÜ kaitseväe veteranidega toetab veteranide organisatsioone vastavalt kaitseväe veteranipoliitikale. Osalejate paljud positiivsed emotsioonid andsid ajendit püüdele korraldada üritust iga-aastaselt. Loodetakse, et üritus kujuneb oluliseks platvormiks veteranide ühendamisel, nende panuse tunnustamisel ning tugeva võrgustiku loomisel nii teenistuse ajal kui ka pärast seda.

Veteranid on kõik riigi sõjalisel kaitsmisel või rahvusvahelises sõjalises operatsioonis osalenud Eesti kodanikud. Veteranid on ka kõik teenistusülesannete täitmisel tervisekahjustuse saamise tagajärjel püsivalt töövõimetuks tunnistatud kaitseväelased ja kaitseliidu tegevliikmed. Eesti kaitsevägi jätkab veteranide panuse väärtustamist ning loob erinevaid võimalusi nende toetamiseks ja ühendamiseks. Veteranide Perepäevad on üks viis näidata tänulikkust veteranide pühendunud teenistuse eest ning luua neile ja nende peredele meeldivaid elamusi.

FOTOD

Keri üles